Aktualności :: Koniec ery papierowej legitymacji studenckiej
Strona główna

Aktualności

Strona główna

Koniec ery papierowej legitymacji studenckiej


15 lutego 2006

16 lutego 2006 roku studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otrzymali - jako pierwsi studenci w Polsce - Elektroniczną Legitymacją Studencką, zgodną  z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 18 lipca 2005 (Dz. U. z 2005 r. nr 149; poz. 1233). Tym samym tradycyjna papierowa legitymacja studencka powoli przechodzi do historii.

 

 

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jako pierwsza uczelnia w Polsce zdołała przygotować się do wprowadzenia Elektronicznej Legitymacji Studenckiej, swoim wyglądem przypominającej kartę bankomatową czy nowy dowód osobisty z chipem.

 

 

Rektor WSIiZ, dr hab. inż. Tadeusz Pomianek:

Dzięki wysokiej specjalizacji uczelni w zakresie nowoczesnych technologii udało nam się w tak szybkim terminie przygotować do wydawania ELS studentom naszej uczelni. W marcu 2006 roku organizujemy seminarium dla innych uczelni zainteresowanych procesem wydawania tych legitymacji. Będziemy prezentować, jak najsprawniej zorganizować to przedsięwzięcie, tak by jak najszybciej wyposażyć studentów w nowoczesną legitymację.

Nasi studenci już od kilku lat posługiwali się  ELS, ale była ona jedynie dodatkowym dokumentem, akceptowanym głównie wewnątrz uczelni, ponieważ oficjalnie dokumentem potwierdzającym tożsamość studentów była tradycyjna papierowa legitymacja.

Studenci będący obecnie na drugim, trzecim, czwartym i piątym roku studiów będą mogli wymienić dotychczasowe legitymacje na własne życzenie.

16 lutego br. razem ze studentami WSIiZ w Rzeszowie ELS otrzymali studenci pierwszego roku Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie im. ks. J. Tischnera oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu, których współzałożycielem jest WSIiZ w Rzeszowie.

 

 

opublikowano: 28 lutego 2006 09:15

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry