Aktualności :: Dziecko w sieci
Strona główna

Aktualności

Strona główna

Dziecko w sieci


1 marca 2006

2 marca 2006 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyła się konferencja "Dziecko w sieci".

 

Internet jest nam obecnie niezbędny – jako źródło informacji, narzędzie pracy i rozrywki. Coraz częściej z niego korzystamy, bo możemy tam znaleźć coraz więcej i coraz szybciej. To nieocenione, globalne medium i pierwsze w historii ludzkości narzędzie, które pozwala nam się komunikować ze światem bezpośrednio, w czasie bieżącym. Często zapominamy jednak
o zagrożeniach czyhających na użytkowników Internetu. Bo choć jest to w dzisiejszych czasach - obok telewizji, radia i prasy - podstawowy nośnik informacji, to jednak przy wszystkich swoich walorach Sieć stanowi również źródło poważnych zagrożeń, m.in. dla prawidłowego rozwoju psychicznego dzieci, które mogą tam z niezwykłą łatwością znaleźć treści zagrażające ich bezpieczeństwu - m.in. przemoc i pornografię.

Ponieważ Internet jest narzędziem nowym, mamy do czynienia z sytuacją ogólnego braku wiedzy o tym, jak bezpiecznie można się nim posługiwać. Dzięki temu wynalazkowi otrzymaliśmy bowiem sieć ogólnoświatowych dróg wiodących do setek milionów adresów, ale jest to system pozbawiony kodeksu ruchu drogowego, który by jasno określał, kiedy przed oczami jego użytkowników powinno się zapalić czerwone światło. Co więcej, wirtualne drogi są pełne piratów. Dlatego tak ważne jest podjęcie działań, które spowodują, że ruch w Sieci stanie się bardziej bezpieczny.

Fundacja Dzieci Niczyje, NASK oraz Fundacja Turleja proponują szereg środków służących temu celowi. Jednym z nich jest cykl konferencji „Bezpieczny Internet”, będących częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej „Dziecko w Sieci” i programu Unii Europejskiej „Safer Internet Action Plan”.

Po szczegółowe informację zapraszamy na strony:

 

 

www.bezpieczny.kei.pl

 

 

www.dzieckowsieci.pl

 

 

www.saferinternet.pl

 

 

 

 

 

 

 

opublikowano: 27 czerwca 2007 08:56

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry