Strona główna

Aktualności

Strona główna

Kolejne spotkania z amerykańskimi wykładowcami


23 marca 2006

W dniach 13 – 17 marca 2006 r. Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odwiedzili wykładowcy  z zakresu grafiki komputerowej i animacji z  Indiana University Purdue University Indianapolis (USA).

Spotkanie to było  cyklicznym spotkaniem w ramach umowy pozwalającej studentom specjalności Grafika i animacja komputerowa w WSIiZ na zdobycie  podwójnego dyplom  ukończenia studiów (amerykańskiego Uniwersytetu i macierzystej uczelni - WSIiZ).

W trakcie wizyty przedstawicieli IUPUI ustalono terminy kolejnych spotkań amerykańskich wykładowców ze studentami Grafiki i animacji komputerowej.

W dniach 22 maja - 15 czerwca 2006 r.  i 24 września - 1 października 2006 r. WSIiZ odwiedzi  8 amerykańskich wykładowców, którzy będą prowadzić zajęcia z 60 osobową grupą studentów WSIiZ. Następne spotkanie planowane jest na marzec 2007 r.

W programie studiów znajdą się m.in. takie przedmioty jak: Podstawy komunikacji wizualnej, Modelowanie geometryczne, Animacja i wideo, Grafika rastrowa, Przetwarzanie obrazów.

Ponadto w trakcie wizyty  - w odpowiedzi na olbrzymie zainteresowanie - amerykańscy wykładowcy przeprowadzili bezpłatny kurs „Zastosowania grafiki i animacji komputerowych w dydaktyce” mający na celu przygotowanie nauczycieli szkół ponadpodstawowych do praktycznego stosowania najnowszych technologii w zakresie zastosowań grafiki i animacji komputerowych w dydaktyce. Zajęcia były prowadzone przez najlepszych specjalistów z  Indiana University Purdue University Indianapolis (USA) oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, którzy służyli pomocą tak w realizacji programu szkolenia, jak i tłumaczeniu treści zagadnień podawanych w języku angielskim. Szkołom, których nauczyciele wzięli udział w kursie, zostanie przekazane nieodpłatnie oprogramowanie komputerowe, które podczas swoich zajęć demonstrowali i wykorzystywali amerykańscy wykładowcy. Kurs miał praktyczny charakter, a wszystkie zajęcia prowadzone były w laboratoriach komputerowych.

Szkolenie kierowane było do nauczycieli różnych przedmiotów i szczebli kształcenia posiadających już pewne doświadczenie w stosowaniu metod grafiki i animacji komputerowych, jak i początkujących w tej dziedzinie.

Organizatorami kursu byli Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Podkarpackie Kuratorium Oświaty.

opublikowano: 24 marca 2006 12:30

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry