Strona główna

Aktualności

Strona główna

Media a polityka


6 kwietnia 2006


         W dniach 6 – 7 kwietnia br. w siedzibie WSIiZ odbyła się trzecia z cyklu medialna konferencja naukowa. Tym razem przebiegała pod hasłem „Media a polityka”. Wzorem lat ubiegłych spotkali się na niej wybitni znawcy tematyki medialnej z całej Polski - socjologowie, politolodzy, medioznawcy, psychologowie, również dziennikarze. 

 

 

         W założeniu organizatorów tematyka zjazdu dotyczyła odpowiedzialności w pracy dziennikarza, stanowiska mediów wobec konfliktów politycznych oraz codziennych relacji między politykami a dziennikarzami. W konferencji wzięli udział m.in. prof. dr hab. Tomasz Goban-Klas z Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr Jarosław Gowin - rektor Wyższej Szkoły Europejskiej im. J. Tischnera i ks. Adam Boniecki, redaktor naczelny Tygodnika Powszechnego.

 

          

 

         Coroczne debaty dziennikarskie to już tradycja Katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W latach ubiegłych odbyły się seminarium poświęcone kierunkom rozwoju kształcenia dziennikarzy w Polsce i konferencja „Media lokalne a demokracja lokalna”. Oba projekty zakończyły się sukcesem. Udowodniły, że rozmowy na tematy związane z mediami są potrzebne nie tylko pracownikom naukowym, ale również dziennikarzom i adeptom sztuki dziennikarskiej. Doświadczenie lat ubiegłych wróży powodzenie również tegorocznej konferencji.

 

 

 

opublikowano: 7 kwietnia 2006 16:22

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry