REKRUTACJA 2009/2010 :: Uczelnia międzynarodowa
Strona główna

Uczelnia międzynarodowa

Strona główna

Uczelnia międzynarodowa


Wielokulturowa uczelnia – szerokie horyzonty

Dzisiejsza Europa staje się coraz bardziej wielokulturowa i wieloetniczna. Unia Europejska, której wartością jest poszanowanie godności ludzkiej, niezależnie od koloru skóry czy wyznawanej religii oraz solidarność społeczna przyciąga każdego roku tysiące studentów z zagranicy, którzy właśnie tutaj widzą swoją szansę na zdobycie solidnego wykształcenia a tym samym także szansę na lepsze życie.

 

 

 

Co zyskujesz studiując na uczelni wielokulturowej:

 

  • poznając nowe kultury i religie, rozszerzasz swoje horyzonty, uczysz się współpracować z ludźmi należącymi do innego kręgu kulturowego – jest to umiejętność wysoko ceniona przez pracodawców nie tylko w Polsce, ale na całym świecie,
  • dzięki nawiązanym na uczelni kontaktom możesz poznać i zrozumieć te kultury, które do tej pory znałeś tylko z programów National Geographic. Nie ma lepszego sposobu na zwiedzanie świata, niż wyjazdy do swoich zagranicznych kolegów i poznawanie egzotycznych krajów z kolegą ze studiów w roli przewodnika,
  • zawiązane podczas studiów przyjaźnie mogą w przyszłości zaowocować wspólnymi przedsięwzięciami gospodarczymi lub pracą w zagranicznych firmach. Pamiętaj, że właściciele dużej części zagranicznych firm działających w Polsce, studiowali kiedyś w naszym kraju.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę internetową; www.cywilizacje.pl

 

 W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania studiuje obecnie już kilkuset studentów z kilkunastu krajów m.in. Ukrainy, Rosji, Indii, Chin, Bangladeszu, Malezji, Nigerii i wielu innych. Wielokulturowość jest ważnym filarem naszej uczelni, wiemy bowiem, że taka właśnie będzie przyszłość Europy. Tylko dzięki ścisłym kontaktom międzynarodowym, wzajemnemu poszanowaniu odmienności innych kultur i religii oraz zwykłej ludzkiej życzliwości nasza multikulturowa Europa będzie rozwijać się bez wewnętrznych konfliktów.


Wielokulturowość niesie szanse, których Polsce nie wolno zmarnować. Już teraz widzimy, że nasi studenci potrafią wykorzystać potencjał, jaki niesie studiowanie na uczelni międzynarodowej: poszerzają swoje horyzonty, poznają nowe kultury, ale także planują wspólne przedsięwzięcia biznesowe, które nigdy nie powiodłyby się, gdyby nie przyjaźń z kolegami z zagranicy.

opublikowano: 5 listopada 2007 14:50

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry