REKRUTACJA 2009/2010 :: Top programmers - wirtuozi informatyki
Strona główna

Top Programmers

Strona główna

Top programmers - wirtuozi informatyki


TOP PROGRAMMERS – wirtuozi informatyki

 


W Polsce brakuje programistów, grafików i projektantów gier. Na tych ludzi z talentem i umiejętnościami czeka twórcza i dobrze płatna praca.

Gazeta Wyborcza

 


Badania nad popytem na pracę pokazują wyraźnie, że najwięcej możliwości otwiera się dla wszystkich zawodów związanych z gromadzeniem, przetwarzaniem i przesyłaniem informacji, czyli dla informatyków.

Rzeczpospolita

 


W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, WSIiZ wprowadziła program „TOP PROGRAMMERS – wirtuozi informatyki”, elitarną, specjalistyczną ścieżkę kształcenia, realizowaną w ramach specjalności Programowanie w WSIiZ. Uczestnicy programu, wybrani spośród kandydatów z różnych krajów, będą kształcić się bezpłatnie przez cały okres studiów. Warunkiem pozostania w programie jest utrzymanie odpowiedniej średniej ocen (4,25 z wybranych specjalistycznych przedmiotów) w trakcie toku studiów.

 

 

Kwalifikacje do programu odbywają się na podstawie wyników z testu, (przewidywany termin został zaplanowany na drugą połowę sierpnia) odpowiadającego standardom międzynarodowego testu GMAT (The Graduate Management Admission Test). Wykorzystują go szkoły biznesowe oraz prywatne firmy w procesie rekrutacji, powszechnie stosowany jest również przez prestiżowe amerykańskie uczelnie i instytucje. Testy GMAT badają zdolności werbalne, matematyczne oraz analityczne kandydatów. Dla studentów z Ukrainy test zostanie przeprowadzony w jezyku ukraińskim.

Studenci, którzy zdecydują się skorzystać z tej oferty, zostaną objęci specjalnym programem szkoleń. Udział w nich jest bezpłatny, ponieważ całościowe koszty pokrywa uczelnia. Szkolenia odbywające się na 2 poziomach (podstawowym i zaawansowanym) począwszy od 3. semestru studiów umożliwią studentom uzyskanie międzynarodowych certyfikatów informatycznych znanych firm, m.in. Cisco, Sun Microsystems, Hewlett Packard, Novell, Oracle i wiele innych. Równocześnie, w ramach programu studiów, studenci będą brali udział w tworzeniu oraz realizacji projektów informatycznych zleconych zarówno przez uczelnię lub firmy zewnętrzne (od 5. semestru studiów). Projekty te będą realizować prawdziwe zapotrzebowanie firm, co zapewni studentom cenne doświadczenie, a także umożliwi otrzymanie atrakcyjnego wynagrodzenia.

Od 3. semestru uczestnicy programu mogą przystąpić do Systemu Student Plus, umożliwiającego im m.in.: udział w dodatkowych bezpłatnych zajęciach, szkoleniach i warsztatach, czy promocję wśród pracodawców. Ponadto, dzięki współpracy uczelni z licznymi firmami, studenci będą mogli skorzystać z oferty wyjazdu na atrakcyjne praktyki i staże krajowe i zagraniczne, w tym programy Unii Europejskiej (m.in. Leonardo da Vinci). Udział w nich pozwala na zapoznanie się z międzynarodowym rynkiem pracy, zdobycie doświadczenia zawodowego, a także zdobycie środków finansowych na dalszą edukację. Dodatkowym atutem jest możliwość realizacji jednego semestru studiów w najlepszych uczelniach zachodnich np. Purdue University, który jest jednym z największych i najlepszych uniwersytetów techniczne w USA.

Absolwentami programu będą wykwalifikowani specjaliści, posiadający nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktyczne umiejętności. Wszystkim absolwentom uczelnia gwarantuje oferty pracy z początkową pensją minimalną 3000 zł.

 

Szczegółowe informacje na temat przystąpienia do programu w Dziale Rekrutacji.

 

 

opublikowano: 23 kwietnia 2007 10:48

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry