Strona główna

Działalność kulturalna

Strona główna

Działalność kulturalna


Działalność kulturalna Uczelni

Działalność kulturalna zajmuje bardzo ważne miejsce w strukturze Uczelni.

Jej głównym założeniem w myśl głoszonego hasła 'szkoła żyje nie tylko nauką...'; jest realizowanie różnego rodzaju działań artystycznych, które pełnią jednocześnie funkcje edukacji kulturalnej młodzieży akademickiej. Dużo miejsca poświęca się prezentacji znanych artystów o dużym dorobku artystycznym ale równie ważna jest promocja młodych, nieznanych twórców. Działalność kulturalna Uczelni jest czynnikiem integrującym lokalne środowiska twórcze.

Utrzymywane i pielęgnowane są kontakty z zagranicznymi środowiskami artystycznymi. Artystów zaprasza się do udziału w wystawach i muzycznych prezentacjach.

Uczelnia posiada własny Chór Akademicki, zespół pieśni i tańca ''Karpaty'', zespół tańca towarzyskiego oraz nowo powstały teatr tańca ''Antidotum''.

Mieści galerię zmieniających się wystaw czasowych, ma własną kolekcję obrazów.

Prowadzona działalność wystawiennicza, teatralna, muzyczna, literacka i promocyjna wyraża się w organizacji wystaw plastycznych, spektakli teatralnych, koncertów muzycznych i spotkań literackich.

 

Głównym miejscem tych prezentacji jest Klub Akademicki

 

Klub Akademicki działa od 2000 r. Cyklicznie, zwykle raz w miesiącu odbywają się w nim ''Spotkania ze sztuką''.

W ramach spotkań grane są sztuki teatralne, odbywają się koncerty i spotkania literackie.

Stałym elementem wieczorów, które rozpoczynają się o godz. 18.18 są wernisaże wystaw plastycznych.

W spotkaniach bierze udział społeczność akademicka i zaproszeni goście.

 

Cytując słowa prof. Jerzego Chłopeckiego: 'Działalność kulturalna to inicjatywa mająca na celu zgromadzenie wokół Uczelni elitarnego środowiska, któremu nieobca jest sztuka i kultura. Szczególnie zależy nam, aby do tej grupy należeli studenci ze wszystkich rzeszowskich uczelni, a także biznesmeni i politycy'.

Potwierdzeniem słuszności prowadzonej przez Uczelnię Działalności jest duże zainteresowanie środowiska rzeszowskiego, czego świadectwem są pochlebne relacje w TV, prasie i radiu, a także nadsyłane listy gratulacyjne.

opublikowano: 13 lutego 2008 15:37

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry