Aktualności :: WSIiZ szkoli adeptów Linuksa
Strona główna

Aktualności

Strona główna

WSIiZ szkoli adeptów Linuksa


23 czerwca 2006

Firma Novell Polska przyznała Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania (WSIiZ)  w Rzeszowie tytułu Novell Academic Partner oraz podpisała z uczelnią umowę, na mocy której WSIiZ będzie kształcić w ramach programu edukacyjnego Novell Academic Training Partner (NATP).

 

Autoryzowane partnerstwo Novella daje uczelniom i szkołom nowe możliwości pozyskiwania uczniów i studentów dzięki zwiększonej atrakcyjności oferowanego programu nauczania oraz w efekcie ich szans na uzyskanie zatrudnienia. Studenci i uczniowie zyskują szereg korzyści przy minimalnych kosztach:

  • praktyczne doświadczenie w dziedzinie rozwiązań sieciowych,

  • certyfikat NCLP (Novell Certified Linux Professional) dający szansę uzyskania wysokopłatnego zatrudnienia,

  • w następnej kolejności NCLE (Novell Certified Linux Engineer).

 

Realizowany przez WSIiZ program z pełnym zakresem usług ruszy około 15 sierpnia br., gdy powstanie w pełni funkcjonalny portal administracyjny do jego obsługi. Jednocześnie WSIiZ rozpocznie szkolenia dla nauczycieli-instruktorów pragnących zdobyć uprawnienia Novell Academic Instructor. WSIiZ specjalizować się będzie w szkoleniach zarówno SUSE Linux jak i NetWare.

 

Program NATP został stworzony w celu umożliwienia polskim szkołom średnim i wyższym  oferowanie autoryzowanych kursów Novell SUSE i Novell Netware w ramach własnego programu nauczania. Uczestnicząca w programie szkoła otrzymuje prawo do używania logo Novella, logo NATP, dostęp do autoryzowanych materiałów szkoleniowych przygotowanych przez najlepszych specjalistów w dziedzinie rozwiązań sieciowych, a także otrzymuje bezpłatnie oprogramowanie Novella niezbędne do prowadzenia zajęć oraz zestawy edukacyjne z dodatkowymi materiałami szkoleniowymi po polsku  na  preferencyjnych warunkach cenowych. W ramach kursów NATP uczniowie i studenci zaliczając przedmiot mogą niejako "przy okazji" otrzymać uznawany na całym świecie, wysoko ceniony certyfikat Novella.

 

NATP jest dedykowany uniwersytetom, szkołom wyższym, liceom oraz gimnazjom w Polsce oraz - jak dotąd - na Ukrainie.

 

WSIiZ jest już drugim partnerem Novella w ramach programu NATP. Tytuł Novell Academic Partner posiada również Ogólnopolska Fundacja Edukacji Komputerowej, specjalizująca się w szkoleniu nauczycieli gimnazjów oraz szkół średnich i wyższych.

 

Szczegółowe informacje na temat programu NATP: http://www.natp.pl/, http://www.natp.wsiz.rzeszow.pl/.

 

opublikowano: 23 czerwca 2006 09:35

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry