Strona główna

Aktualności

Strona główna

Więcej przedmiotów specjalistycznych na kierunkach informatycznych


25 września 2006

W związku z przygotowaniami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego  do wprowadzenia zmian dotyczących  minimów programowych oraz sposobu kształcenia w na kierunkach informatycznych w roku akademickim 2006/2007, WSIiZ rozpoczęła prace nad  wprowadzeniem tych zmian do planów studiów.

Zmiany te dotyczą w głównej mierze rezygnacji na kierunkach informatycznych z przedmiotów ogólnych na rzecz przedmiotów kierunkowych i specjalistycznych. Ponadto  - poprzez wprowadzenie nowoczesnych metod kształcenia takich jak projekty, distance learning – zmiany te mają w znacznym stopniu wpłynąć na rozwijanie samodzielności studenta.

Studenci tego kierunku mogą spodziewać się również pojawienia się nowej formy zaliczania przedmiotów – „projektów interdyscyplinarnych”, czyli łączących wiedzę z kilku przedmiotów.

Zmianie ulegnie również  nauczanie przedmiotu Informatyka na kierunku Ekonomia. Według nowych wytycznych MNiSW zakres wiedzy z tego przedmiotu zostanie dopasowany do potrzeb przyszłych ekonomistów.

Rektor WSIiZ, prof. WSIiZ, dr hab. inż. Tadeusz Pomianek:

W ramach opracowywanych zmian WSIiZ wprowadzimy większą liczbę specjalistycznych przedmiotów, o które zabiegają nasi studenci a zlikwidujemy te – zazwyczaj ogólne, którymi są mniej zainteresowani. Program kształcenia na przedmiotach kierunkowych opracowywany jest również na podstawie planów studiów uczelni z którą jesteśmy stowarzyszeni – Purdue University, która jest jedną z najlepszych technicznych uczelni w USA.  Część przedmiotów prowadzona będzie również przez kadrę PU. Zmiany te, o które apelowaliśmy od kilku lat, są również odpowiedzią na sugestie ze strony pracodawców co do sylwetki absolwenta kierunków informatycznych.

opublikowano: 25 września 2006 12:05

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry