Strona główna

Aktualności

Strona główna

Sukces rekrutacyjny


6 października 2006

25 września br., niewątpliwym sukcesem, zakończyła się rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Kolejny rok z rzędu okazało się, że młodzież i ich rodzice docenili naszą ofertę edukacyjną. Wbrew obawom związanym m.in. z niżem demograficznym studia na pierwszym roku rozpoczęło o 10% studentów więcej niż w roku ubiegłym.

Na pierwszym roku, na dziesięciu kierunkach kształcenia, naukę rozpoczęło blisko 3800 studentów, w tym  prawie 300 studentów obcokrajowców. W stosunku do roku ubiegłego liczba studentów zagranicznych wzrosła o ponad 100%, a wśród tej grupy są młodzi ludzie z Ukrainy, Indii, Iranu, Chin oraz Nigerii, Malezji, Bangladeszu i Białorusi.

Zgodnie ze światowymi tendencjami na rynku pracy, w grupie najpopularniejszych kierunków studiów znalazły się te o profilu informatycznym i związanym z turystyką i rekreacją.

Niewątpliwym sukcesem tegorocznej rekrutacji jest uruchomienie elitarnej, międzynarodowej grupy edukacyjnej Top Programmers, na której wiedzę z zakresu programowania całkowicie bezpłatnie zdobywa 30 uzdolnionych matematycznie studentów.

Jednocześnie, tegoroczna rekrutacja potwierdziła odnotowywaną od kilku lat tendencję zwiększania się ilości studentów stacjonarnych kosztem niestacjonarnych.

opublikowano: 7 października 2006 15:13

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry