Aktualności :: Studenci WSIiZ najlepszymi przedsiębiorcami na świecie!
Strona główna

Aktualności

Strona główna

Studenci WSIiZ najlepszymi przedsiębiorcami na świecie!


19 grudnia 2006

Pięciu studentów Ekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (Wojciech Pitura, Jakub Niedzielski, Marcin Lech, Jakub Skrzypczak i Tomasz Ciszek) zajęło I miejsce w prestiżowych, międzynarodowych rozgrywkach gier kierowniczych MARKET PLACE, które organizowane są przez Innovative Learning Solution. Studenci WSIiZ  startowali w kategorii Advanced Strategic Marketing.

Market Place to najbardziej znana na świecie komputerowa symulacja prowadzenia firmy, w której konkurują zespoły studentów z całego  świata.

Studenci WSIiZ byli wirtualnymi właścicielami firmy HostNet, która zajmowała się sprzedażą komputerów. Zajmowali się m.in. reklamą firmy, polityką kadrową i płacową, rozwijali sieć sprzedaży.

Założyliśmy firmę, która miała oddziały na pięciu kontynentach. Zatrudnialiśmy pracowników, którym wyznaczyliśmy cele – sprzedaż jak największej ilości komputerów. Chodziło również o dostosowanie oferty do typu klienta: minimalisty, podróżnika, vip-a, innowatora.  Najlepsi pracownicy dostawali premie – mówią studenci. To było fantastyczne uczucie kiedy okazywało się, że podbiliśmy ponad 70 procent rynku a nasza konkurencja zaledwie kila procent – dodają studenci.

Tomasz Pisarek, opiekun naukowy studentów: Sukces Studentów WSIiZ jest olbrzymi. Uzyskanie pierwszego miejsca wymagało od graczy dużej wiedzy z zakresu zarządzania, ekonomii i marketingi, popartej skłonnością do ryzyka. W pięknym stylu – przejmując prawie 80% rynku – pokonaliśmy studentów  z czołowych uniwersytetów USA a także Niemiec i Gruzji, prowadzących konkurencyjne firmy.


 


 

Serdecznie gratulujemy i jestesmy bardzo dumni!

 

W styczniu 2007 roku odbyło się spotkanie zwycięskiego Zespołu z Rektorem WSIiZ, który przygotował dla Studentów nagrody.

 

 

 

opublikowano: 10 stycznia 2007 12:22

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry