Strona główna

Osiągnięcia studentów

Strona główna

Osiągnięcia studentów


Student WSIiZ FINALISTĄ konkursu Primus Inter Pares Student Roku 2008

 

 W piątek, 30 maja 2008 roku odbyła się uroczysta Gala Finałowa ogólnopolskiego konkursu Primus Inter Pares – Student Roku 2008. Ogólnopolska Komisja Konkursowa wybrała 16 finalistów wojewódzkich Studenta Roku 2008. Wśród laureatów, jako jedyny z Województwa Podkarpackiego, znalazł się student Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – Marek Rawski.

 

 

Finalista jest studentem I-go roku, II stopnia Biznesu Międzynarodowego i Zarządzania Projektami w naszej uczelni. Ma na swoim koncie spory dorobek naukowy, a także wiele różnego rodzaju inicjatyw. Jest trzykrotnym stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, współtwórcą i głównym przedstawicielem regionalnego oddziału Międzynarodowej Organizacji ds. Współpracy w Rozwoju, której członkami są studenci z Europy, Azji i Afryki. Brał udział w międzynarodowym projekcie na temat lobbingu w Unii Europejskiej Lobbyism and private-public interaction In EU institution, którego finał miał miejsce, podczas 2 tygodniowej sesji w Brukseli. Odbył staż zawodowy w firmie BOC we Wiedniu, która jest liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi, spędził 3 semestry na Stypendium zagranicznym, Fachhochschule Bielefeld, brał udział w międzynawowym seminarium „Ukraina, między Wschodem, a Zachodem”. Jest członkiem 4 kół naukowych i Duszpasterstwa akademickiego. Autor wielu publikacji i referatów naukowych, współautor i jeden z inicjatorów zrealizowanego projektu na temat obywatelstwa europejskiego, skierowanego do licealistów z regionu: „Ja (nie!) zwykły obywatel Europy”,

 

Konkurs Primus Inter Pares to jedno z najpoważniejszych przedsięwzięć akademickich w skali kraju. Konkurs istnieje od wielu lat w środowisku akademickim i ma na celu wyłonienie młodych, ambitnych i utalentowanych studentów.

 

Konkurs skierowany jest do studentów zarówno uczelni państwowych i publicznych. W tegorocznej edycji wzięło udział aż 905 żaków! Tylko szesnastu studentom udało się dojść do Finału Ogólnopolskiego. Wszyscy oni są laureatami Primus Inter Pares Student Roku 2008. Finaliści zostali nagrodzeni wysokiej klasy laptopami.

Wybór „pierwszych wśród równych” odbywa się na trzech etapach: na poziomie uczelnianym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim. Najpierw wyłoniono najlepszych studentów wszystkich uczelni uczestniczących w konkursie. Następnie rywalizowali oni na poziomie regionalnym. Szesnastu finalistów regionalnych zebrało się 21 maja w budynku Ministerstwa Nauki i szkolnictwa Wyższego aby przedstawić swoje osiągnięcia. Po prezentacji Komisja Finałowa wybrała najlepszego studenta w Polsce.


Kryteria, jakimi przy wyborze kierowała się Komisja Finałowa to przede wszystkim: uzyskane przez kandydata wyniki w nauce, jego aktywność naukowa i społeczna, w tym m. In. udział w warsztatach twórczych, sympozjach, konferencjach, praktyki, staże, praca w kołach naukowych, znajomość języków obcych.

 


Konkurs "Z książką w tle"

 

Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Zdrowia Publicznego  naszej Uczelni, Aneta Walicka, wygrała konkurs „Z książka w tle” organizowany przez serwis Kariera.com.pl. Zwycięski tekst „Jak się wyróżniać” został uznany za jeden z najlepszych spośród wszystkich nadesłanych.

  

Serdecznie gratulujemy


 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż na V Festiwalu Folkloru i Sztuki Ludowej "Lato nad Świną"  odbywajacego się w dn. 02-10.07.2006 r. w Świnoujściu Zespół Piesni i Tańca "Karpaty" WSIiZ
otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Świnoujścia Ryszarda Kowalskiego w postaci "Perłowej Muszli Bałtyku - 2006"
za wysoką prezentację folkloru regionalnego i narodowego.

Ponadto Jury przyznało nagrody indywidualne:
dla prof. Pawła Palucha - kierownika muzycznego kapeli Zespołu "Karpaty"
oraz dla Marcina Rojka (studenta kierunku informatyka) - tancerza Zespołu.

 


 

Wicemistrzowie województwa podkarpackiego


 

 

        Serdeczenie gratulujemy naszym Sportowcom!

Drużyna koszykarzy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zdobyła

 

WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

 

pokonując Politechnikę Rzeszowską oraz Uniwersytet Rzeszowski. Nasza drużyna uległa jedynie państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie.

 

 

 


 

Zespół Pieśni i Tańca

„KARPATY” WSIiZ

zdobył

GRANG PRIX

za całokształt prezentacji festiwalowych

na VI Festiwalu Folkloru i Sztuki Ludowej w Świnoujściu

w dniach

oraz

02-09.07.2007 r.

- wyróżnienie w kategorii Tańce Narodowe za prezentację KUJAWIAKA Z OBERKIEM

- wyróżnienie dla Kapeli ZPiT Karpaty

 

Zespół Pieśni i Tańca Karpaty WSIiZ zaprezentował się na najwyższym poziomie artystycznym wygrywając m.in. z ZPiT „Poligrodzianie” z Politechniki Poznańskiej, Zespołem o prawie 100-letniej tradycji tanecznej i muzycznej.

 

Serdecznie gratulujemy kolejnego wielkiego sukcesu!!!

 

 

 

 


Zespół Pieśni i Tańca

„KARPATY” WSIiZ

odniósł ogromny sukces artystyczny

na VII Ogólnopolskim Konkursie im. M. Kosińskiego o Grand Prix Polskiej Sekcji CIOFF w Puławach

w dniach

08-10.06.2007 r.

 

Zespół uczestniczył w czterech prezentacjach konkursowych i zdobył:

I miejsce w Konkursie Prezentacji Tańców Narodowych

za Kujawiaka z Oberkiem

II miejsce w Konkursie Prezentacji Tańców

Lubelskich

za Suitę Tańców Lubelskich

III miejsce w Konkursie Premier

za Suitę Tańców Górali Żywieckich

 

 

 

 

Zespół Pieśni i Tańca Karpaty WSIiZ zaprezentował się na najwyższym poziomie artystycznym zdobywając uznanie i podziw ogólnopolski.

Nadmieniam jednocześnie, iż był to najważniejszy Ogólnopolski Konkurs Folklorystyczny dla Zespołów Pieśni i Tańca z całej Polski

 

Serdecznie gratulujemy!!!


 

MARKETPLACE - WYGRANA

 

Miło nam poinformować, że zespół HostNet reprezentujący naszą Uczelnię wygrał międzynarodowy konkurs gier kierowniczych MARKETPLACE organizowany przez Innovative Learning Solution.

 

 

 

Nasi Studenci brali udział w kategorii Advanced Strategic Marketing.

Zespół, prowadzony przez mgr. Tomasza Pisarka, grał w następującym składzie:

 

Tomasz Ciszek

Jakub Skrzypczak

Jakub Niedzielski

Marcin Lech

Wojciech Pitura

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 


Internetowa Gra Giełdowa - nokaut przeciwników!!!
 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w organizowanej przez gazetę Parkiet - Internetowej Grze Giełdowej, studenci WSIiZ zajmują bardzo wysokie pozycje. Udział w tej grze bierze już ponad 5,5 tys. osób. Ponad 900 młodych inwestorów osiąga dodatnie stopy zwrotu.

Od kilku tygodni liderem Gry jest - Piotr  Szwanenfeld, student naszej uczelni.

 

Gratulujemy i trzymamy kciuki za wszystkich naszych studentów!!!

 


Sukces Zespołu Pieśni i Tańca "Karpaty" WSIiZ

 

 

 

 

SERDECZENIE GRATULUJEMY!!!


 

Międzynarodowy sukces Chóru WSIiZ


W 7 - 11 czerwca 2006 roku w Ołomuńcu w Czechach odbył się 34 Międzynarodowy Festiwal „Święto pieśni”, do którego zgłoszone zostały 182 chóry z całego świata. Chór Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie startował w dwóch kategoriach – pieśń sakralna oraz pieśń ludowa.

W najważniejszej kategorii „Pieśń Sakralna” Chór WSIiZ zajął I miejsce, ex aequo z akademickim chórem z St. Petersubra z Rosji, zdobywając złoty medal.

W kategorii „Pieśń Ludowa” Chór WSIiZ zajął II miejsce i zdobył srebrny medal.

 

Na Festiwalu Polskę reprezentowało kilkanaście chórów, nie tylko studenckich. Rzeszów reprezentowany był również przez Chór Katedralny RESOVIENSIS (chłopięco- męski).

Konkurowaliśmy z chórami z całego świata. Bardzo licznie reprezentowane były Czechy, Słowacja Włochy i Singapur. Śpiewając pieśni sakralne okazaliśmy się niepokonani a brawo biły nam zespoły z całego świata. To nasze największe osiągnięcie i wspaniały prezent na 10 urodziny WSIiZ – powiedział Józef Barlik, Dyrygent Chóru WSIiZ.

 

W Ołomuńcu  WSIiZ reprezentowało 36 studentów, absolwentów i pracowników Uczelni.


Przedsiębiorczość, Finanse, Zarządzanie - Studenci WSIiZ najlepsi

 

15 maja 2006


Z wielką radością informujemy, że reprezentacja Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie doszła do ścisłego finału konkursu "Przedsiębiorczość, Finanse i Zarządzanie", organizowanego przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości w Łodzi i nie została pokonana.

Jury Konkursu przyznało 2 równorzędne nagrody II-go stopnia, nie przyznając miejsca pierwszego z racji wyrównanego, wysokiego poziomu przygotowania obu drużyn.

Drugą pozycję Studenci  WSIiZ zajęli  ex aequo z zespołem z Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University z Nowego Sącza.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Monika Serafin, Monika Piątek, Magdalena Kupińska, Małgorzata Teper, Roman Smolak.

 

Serdecznie gratulujemy!!!

 


Wybitny INWESTOR

 

Z przyjemnością informujemy, że Pan Roman Smolak,  student 3 roku ekonomii, zajął wysokie V miejsce w Inwestycyjnej Grze Internetowej, ogólnopolskim konkursie oranizowanym w ramach projektu "Kwiecień Miesiącem Inwestycji". Projekt realizowany jest  przez Organizację Studencką "Paneuropa" Akademii Ekonomicznej w Katowicach, przy współpracy z Polską Konfederacją Pracodawdców Prywatnych "Lewiatan".


Drugi etap Inwestycyjnej Gry Internetowej odbył się w środę, 26 kwietnia na terenie Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Pan Roman Smolak zajął ostatecznie piątą pozycję, wyprzedzając ponad 500 uczestników konkursu.

 

Serdecznie gratulujemy!!!


 

Amerykańskie wyróżnienie dla studenta WSIiZ!

 

Zbigniew Staszkiewicz,  student kierunku Informatyka i Ekonometria Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, który obecnie kontynuuje studia na poziomie magisterskim w  Purdue University (USA), otrzymał prestiżowe wyróżnienie studentów wydziału grafiki komputerowej PU  - dla najlepszego asystenta w departamencie Grafiki Komputerowej PU.

Studia, na których przebywa Z. Staszkiewicz możliwy był dzięki kilkuletniej współpracy WSIiZ z PU na mocy której nasi najlepsi studenci mogą odbywać staże zawodowe  oraz kontynuować studia na amerykańskim uniwersytecie USA. 
Nic nie cieszy mnie tak bardzo jak osiągnięcia naukowe i zawodowe naszych studentów i absolwentów. Z roku na rok tych osiągnięć przybywa.  Wyróżnienie, które zdobył P. Zbigniew Staszkiewicz to bardzo duży sukces. Z największą przyjemnością i satysfakcją gratuluję tej nagrody a  naszych najlepszych studentów Informatyki i Ekonometrii namawiam do skorzystania z możliwości kontynuacji studiów i odbywania staży zawodowych w Uniwersytecie, z którym nasza uczelnia jest stowarzyszona – powiedział Tadeusz Pomianek, Rektor WSIiZ

Według światowych rankingów PU jest najlepszym amerykańskim uniwersytetem kształcącym w zakresie grafiki komputerowej. Jego absolwenci znajdują zatrudnienie w największych międzynarodowych koncernach. Z ich usług korzysta także najsłynniejsza na świecie wytwórnia filmowa - Hollywood.

 

 

 


więcej o osiągnięciach studentów w Kronice oraz na stronie Biura Karier

osiągnięcia sportowe studentów WSIiZ
 
 
opublikowano: 13 czerwca 2008 09:06

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry