Strona główna

Kronika

Strona główna

Kronika: Goście i wykłady otwarte 2007


4.01.2007

4 stycznia 2007 roku w Wyżeszj Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie odbył się wykład otwarty profesora Stanisława Jędrzejewskiego pt.: "Dylematy rozwoju współczesnych mediów publicznych. Europa-Polska",

 

 

Wykład zorganizowany został przez Katedrę Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIiZ.


12.01.2007

W Klubie Akademickim Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie Katedra Zdrowia Publicznego WSIiZ wspólnie z Firmą Nikken zorganizowała wykład otwarty na temat „Nowoczesnych technologii i produktów wellness firmy Nikken". Prezentację przedstawiła  Ewa Trzebiatowska.


27.03.2007

Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odwiedził Tomasz Lis - dziennikarz, członek zarządu Telewizji Polsat i autor wielu książek. Podczas wizyty spotkał się z władzami Uczelni, dziennikarzami i studentami. Wygłosił wykład zatytułowany "Współczesne dziennikarstwo w Polsce". Podpisywał też wszystkich chętnym swoją najnowszą książkę "Polska, Głupcze!".

 

 

Zobacz zdjęcia z wizyty

Wykład został zorganizowany przez Katedrę Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIiZ.


14.05.2007

14 maja w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyło się spotkanie z Panem Doktorem Pawłem J. Dąbrowskim. Temat spotkania: „Emigrować czy nie – refleksje po 12 latach w Australii”.

Paweł J. Dąbrowski ma ponad osiemnaście lat doświadczenia w doradztwie, szkoleniach i prowadzeniu własnego biznesu. Był dyrektorem Centrum Negocjacji Konfederacji Pracodawców Polskich i prezydentem Greater Western Chamber of Commerce and Industry (zachodnich dzielnic Melbourne). Jako konsultant przygotowywał biznesplany i analizy inwestycyjne (feasibility studies), był zaangażowany w międzynarodowe projekty kooperacyjne i inwestycyjne.  

Wykładał również na Uniwersytecie Warszawskim oraz na przodujących uniwersytetach w Melbourne: Monash, Deakin i Swinburne. Opublikował książkę ,,Praktyczna Teoria Negocjacji”, ponad pięćdziesiąt artykułów w czasopismach akademickich i biznesu, opracował analizy dla rządu Wiktoriańskiego.


22.05.2007

22 maja Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odwiedził Senator Piotr Ł. Andrzejewski. Spotkał się z Władzami Uczelni, jej pracownikami, a także studentami. Wygłosił również wykład otwarty, zatytułowany "Prawo do informacji".

 

Zobacz zdjęcia z wizyty


 

24.05.2007
24 maja 2007 dr Anna Siewierska- Chmaj wygłosiła wykład pt. „O wymianach kultury i barierach komunikacji międzykulturowej” w ramach cyklu „Komunikacja międzykulturowa”.


 6.06.2007
Dr Wacław Mendys, adwokat i adiunkt w Katedrze Prawa i Administracji WSIiZ wygłosił pierwszy wykład z cyklu „Bliżej Prawa” nt. „Twoje prawa w sklepie, czyli jak bronić się przed nieuczciwym sprzedawcą.”


 15- 25. 10. 2007
W dniach od 15 do 25 października 2007 roku w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odwiedziła Pani prof. Anjoo Upadhyaya z Banaras Hindu University. Podczas swojego 10 - dniowego pobytu, Pani Profesor wygłosiła cykl wykładów, w których poruszyła zagadnienia wielokulturowości współczesnych społeczeństw, a co za tym idzie, wyzwań jakie pojawiają się przed edukacją w globalnym świecie. Profesor Upadhyaya mówiła również o tym jak wyglądały Indie kiedyś, a jak dziś oraz o przemianach kulturowych i politycznych w tym kraju. Zaś studenci dziennikarstwa mogli posłuchać wykładu na temat „Elementów komunikacji międzykulturowej w Europie i Azji”.


 14. 11. 2007
14 listopada 2007 r. Instytut Badań nad Cywilizacjami WSIiZ oraz miesięcznik „Znak” zorganizował debatę „Jaka przyszłość Bałkanów?”, w której udział wzięli eksperci Ośrodka Studiów Wschodnich: Adam Balcer - specjalista ds. Turcji i Albanii, Wojciech Stanisławski - ekspert ds. krajów bałkańskich, oraz Jan Piekło z Fundacji PAUCI, korespondent prasy polskiej na Bałkanach. Dyskusja miała miejsce w przeddzień wyborów parlamentarnych w Kosowie, a także ogłoszeniu decyzji o niepodległości prowincji. Gospodarzami spotkania byli: prof. Piotr Kłodkowski, dr Anna Siewierska – Chmaj oraz Instytut Badań nad Cywilizacjami.


 20 listopada 2007

20 listopada 2007 w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania odbył się wieczór autorski Pana Piotra Morawskiego - Zimowe zdobycie Shisha Pangma.  Piotr Morawski jest jednym z najbardziej znanych polskich himalaistów.


 27.11.2007
27 listopada na uczelni gościł Konsul Generalny USA Stephen A. Barnaby.
W czasie wizyty Konsul spotkał się ze studentami, którym przybliżył zasady programu Work & Travel. Organizatorem Spotkania było International Office.


 5.12.2007
5 grudnia odbył się trzeci wykład z cyklu „ Bliżej prawa” nt „Prowadzenie działalności gospodarczej –jaką spółkę wybrać”. Wykład wygłosił dr Wacław Mendys – adwokat i adiunkt w Katedrze Prawa i Administracji.


7 grudnia 2007
7 grudnia 2007 roku odbyło się spotkanie z dr. Aleksandrem Hallem, autorem książki "Francja i wielcy Francuzi". Podczas dyskusji poruszono tematy dotyczące tematyki książki, historii Francji, filozofii i francuskich kobiet.

opublikowano: 28 lutego 2008 14:04

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry