Strona główna

Wielokulturowość

Strona główna

Wielokulturowość


 

 

Uczelnia podejmuje działania na rzecz kształcenia na dużą skalę studentów z różnych stron świata. Chcemy być Uczelnią międzynarodową także dlatego, że nasi studenci mogą stanowić przyszłą kadrę dla polskich firm rozwijających działalność gospodarczą w różnych krajach. Według Rankingu Szkół Wyższych 2005, opublikowanego przez tygodnik „Wprost”, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jako jedyna Uczelnia z regionu znalazła się w prestiżowym gronie Uczelni o klasie międzynarodowej. W ubiegłym roku akademickim na naszej Uczelni studiowało 259 obcokrajowców, co stanowiło ok. 4% wszystkich studentów zagranicznych w kraju! Obecnie w WSIiZ studiuje około 400 studentów zagranicznych. Są to studenci m.in. z Chin, Indii, Bangladeszu, Iranu, Nigerii, Malezji, USA, Finlandii, Niemiec, Portugalii, Hiszpanii, Ukrainy, Białorusi, Rosji czy Brazylii. Dzięki temu, studenci WSIiZ maja możliwość aktywnego uczestnictwa w różnych imprezach międzynarodowych, organizowanych przez swoich kolegów obcokrajowców. Międzynarodowe konferencje, warsztaty czy „Telemosty”, podczas których za pośrednictwem satelitarnego łącza wideo studenci WSIiZ biorą czynny udział np. w debacie z Departamentem Stanu USA w Waszyngtonie – to wydarzenia, które na stałe wpisały się w charakter naszej Uczelni.

 

Polscy studenci mogą ponadto korzystać z wiedzy i doświadczeń międzynarodowych specjalistów, doskonaląc jednocześnie swoją znajomość języków obcych. Dlatego też WSIiZ stale współpracuje z międzynarodowa kadrą dydaktyczną. Uczelnię odwiedzają również goście z zagranicy – zarówno wykładowcy partnerskich Uczelni, jak i przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, instytucji i organizacji międzynarodowych, oferując wykłady otwarte zarówno dla studentów, jak i dla pracowników Uczelni. Stwarza to nowe możliwości rozwoju zarówno samej Uczelni, jak i kształcących się tutaj studentów.

Studia w WSIiZ to również budowanie wśród młodzieży z wielu krajów świata wzajemnego zrozumienia, tolerancji, akceptacji oraz rozwijania wrażliwości na odmienna mentalność i zwyczaje. To właśnie wielokulturowość – tak charakterystyczna dla współczesnych nam czasów – jest atrybutem WSIiZ. W odróżnieniu od większości polskich uczelni nasi studenci i pracownicy niemalże codziennie spotykają się z ludźmi różnych narodowości, religii i kultur, wymieniają poglądy, poznają zwyczaje i kulturę innych narodów.

 

 

Wypowiedzi studentów:

 


Wspaniała Szkołą, przyjaźni ludzie, wysoko wykwalifikowana kadra, imponujące warunki studiowania z szeroką gamą możliwości odbycia praktyk lub studiowania za granicą.

 

Ihor Bilan, Ukraina

 To wspaniała szkoła, dobrze wyposażona , świetni prowadzący zajęcia i przede wszystkim masa ludzi, z którymi dobrze się studiuje.

 

Witold Krzysztoń, USA,

 

Wybrałam ta szkołę ze względu na zaawansowane technologicznie wyposażenie , kompletny system edukacyjny oraz serdeczny personel Działu Współpracy z Zagranicą. Najważniejsze dla nas studentów obcokrajowców jest to, że atmosfera jest bardzo przyjazna. Pracujemy ciężko ale również dobrze się bawimy.

 

Wang Xinhe, Chiny

 

Moja kuzynka tutaj studiuje, poradziła mi żebym rozpoczął tu studia. Zacząłem szukać informacji w Internecie. Dowiedziałem się, że Uczelnia ma dobrą reputację, że jest jedna z najlepszych Uczelni w Polsce. Ma doświadczoną kadrę dydaktyczną ., skupia się bardziej na praktyce.

 

Gurvinder Singh , Indie

 

Więcej informacji na temat imprez wielokulturowych na stronie Instytutu Badań nad Cywilizacjami: www.cywilizacje.pl

 

 

 

opublikowano: 17 stycznia 2007 15:46

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry