O UCZELNI :: Kronika: Wydarzenia 2007
Strona główna

Kronika

Strona główna

Kronika: Wydarzenia 2007


17.01.2007

17 stycznia 2007 r. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otworzyła swoje drzwi dla maturzystów i ich rodziców. Podczas "Dnia Otwartego" wszyscy chętni mogli wziąć udział w targach kierunków studiów i specjalnych wykładach (m.in. o tym, jak zachować się na maturze ustnej, jak się uczyć, by się nauczyć i jakie znaczenie ma komunikacja niewerbalna). Wszyscy chętni mogli także zwiedzić Uczelnię.

 

 

Przygotowano sporo dodatkowych atrakcji: pokazy makijażu i manicure,  konkursy z nagrodami, pamiątkowe zdjęcia z niespodzianką. Najwięcej emocji wzbudziło jednak przygotowane przez naszych studentów z Indii spotkanie z orientem. Każdy chętny mógł porozmawiać z zagranicznymi studentami, spróbować indyjskiego jedzenia i obejrzeć wyjątkowe pokazy tańca.

 

Więcej zdjęć w GALERII


19.03.2007

19 marca w Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w Kielnarowej odbył się podkarpacki półfinał ogólnopolskiego konkursu z wiedzy ekonomicznej "Moje Finanse - z Klasy do Kasy". Organizatorem konkursu był Narodowy Bank Polski oraz Gazeta Wyborcza.

Celem konkursu jest edukacja ekonomiczna młodzieży, zapoznanie się z narzedziami rynku finansowego oraz nabycie umiejętności w aktywnym inwestowaniu pieniędzy. W konkursie, pod okiem opiekunów - nauczycieli możliwość udziału mieli uczniowie wszytskich klas gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. W Podkarpackiej edycji udział wzięło ponad 450 komitetów, w których skład weszło ponad 1700 osób.

Konkurs składa się z  dwóch etapów. Pierwszy to aktywne inwestowanie wirtualnych 100 tys. zł, za pomocą  specjalnego systemu internetowego. Zakończył się on półfinałem, który polegał na zespołowym rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy ekonomicznej.  Spośród 20 najlepszych zespołów inwestycyjnych w każdym województwie został wyłoniony jeden, nowminowany do drugiego etapu  konkursu, czyli finału ogólnopolskiego w Warszawie.


22 i 23.03.2007

W czwartek i piątek (22 i 23 marca) w Hali na Podpromiu odbyły się Podkarpackie Targi Edukacyjne. Stoisko Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zwracało uwagę gości nie tylko swoim oryginalnym wyglądem. Wszyscy chętni mogli uzyskać pełną informację o ofercie dydaktycznej i rekrutacyjnej Uczelni. O każdej pełnej godzinie organozowane były konkursy, w których można było wygrać uczelniane gadżety. Na stoisku WSIiZ było też miejsce, które świetnie nadawało się do odpoczynku po długich godzinach zdobywania informacji o uczelniach wyższych - centrum rozrywki. Energii wszystkim zwiedzającym dodawały też wyjątkowe uczelniane krówki.

 

Zobacz zdjęcia z targów


27.03.2007

27 marca 2007 roku, punktualnie o godzinie 18:18 w Klubie Akademickim Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczął się Benefis Profesora Jerzego Chłopeckiego - Prorektora ds. Nauczania. Uświetnił on Jubileusz 70-lecia Profesora. Był to wieczór wspomnień, anegdot i błyskotliwych maksym Profesora. Były prezenty, były podziękowania, był tort. Były przemowy i życzenia. Był przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny i kabaretowy. Został też przygotowany film: "Jeden dzień z życia Profesora", który już stał się kinematograficznym hitem. Były też słynne dygresje Jubilata, które zasługują na książkowe wydanie. Następny Jubileusz Profesora za kolejne 70 lat. Zapraszamy.

 

 

Zobacz zdjęcia z Benefisu Profesora Chłopeckiego


28.03.2007

Już drugi raz w tym roku Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania otworzyła swoje drzwi dla maturzystów. Tym razem Dzień Otwarty odbył się w Centrum Turystyki i Rekreacji w Kielnarowej koło Tyczyna. Jak zawsze przygotowano cykl warsztatów dla maturzystów oraz szereg atrakcji. Nasi goście wzięli udział m.in. w projekcji filmu o uczelni, spotkaniu z naszymi studentami z Indii (degustacja potraw) oraz konkursach z nagrodami.

Każda grupa maturzystów otrzymała bezpłatnie komplet materiałów dydaktycznych dla szkoły (liczba kompletów wg zapotrzebowania, np. dla każdego ucznia w szkole) dotyczących problematyki Unii Europejskiej.

Głównym punktem  Dnia Otwartego były warsztaty dostosowane tematycznie do potrzeb licealistów. Z pewnością pomogą im one dobrze zaprezentować się na maturze oraz egzaminie wstępnym na studia. Zakres tematyczny tych warsztatów skupiał się głównie wokół komunikacji interpersonalnej, sztuki autoprezentacji, negocjacji oraz etykiety stroju i makijażu.

 

Zobacz zdjęcia z Dnia Otwartego


25 - 27.04.2007

W dniach 25-27 kwietnia 2007 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbył się VI Kongres Public Relations. To wydarzenie na trwałe wpisało się w kalendarz imprez polskiej branży public relations.

Stało się tradycją, że każdego roku znakomici praktycy i naukowcy przyjeżdzają do Rzeszowa, aby debatować o trendach i nowych technologiach w komunikacji. Podczas kongresu odbył się II przegląd filmów korporacyjnych "MEDIAL". Wręczono również nagródy "Mocni wizerunkiem". Statuetki przyznaje kapituła firmom społecznie zaangażowanym. Jednym z gości kongresu był Tomasz Kammel z TVP, który wygłosił wykład "Język mediów - język perswazji i hipnozy w świecie PR".


9.05.2007

9 maja w Klubie Studenckim Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, odbył  się Dzień Kultury Irańskiej. Imprezę, którą poprowadził dr Piotr Kłodkowski przygotowali studenci z Iranu, przy pomocy Instytutu Badań nad Cywilizacjami oraz Koła Naukowego Instytutu. Spotkanie rozpoczęło się projekcją filmu dokumentalnego pt. "Persepolis Recreated". Następnie studenci na podstawie prezentacji multimedialnej przedstawili kulturę, geografię i zabytki swojego kraju. Recytowali też poezję perską w kilku językach.

 

      

 

Odbył się także pokaz zdjęć irańskich krajobrazów. Goście mogli poczęstować się  tradycyjnymi ciasteczkami (przygotowanymi potajemnie w nocy jako niespodzianka) i obejrzeć księgi irańskie. Na koniec spotkania przy muzyce irańskiej, odbyła się degustacja potrawy kuchni regionalnej - Gheimeh oraz  Shole-zard (deser) przygotowanych przez naszego stałego "orientalnego kucharza" Ashsisha-studenta z Indii. W spotkaniu wzięło udział ponad 150 osób - Polacy, Nigeryjczycy, Pakistańczycy, Hindusi, Bengalczycy i Portugalczycy.

 

     

 

Późnym wieczorem, po wspólnych rozmowach i wymianie wrażeń ze spotkania, z Klubu Studenckiego studenci przenieśli się do Indexu na szaleństwa na parkiecie przy muzyce irańskiej, gdzie zabawa trwała do białego rana..


Galeria zdjęć z imprezy


24.05.2007

24 maja w Klubie Akademickim Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbył się "Dzień Kultury Ukraińskiej". W programie studenci przybliżyli historię, obyczaje, tradycję oraz religię swego kraju. W części artystycznej zaśpiewali i zatańczyli w strojach ludowych. Odbyła się również degustacja potraw z kuchni ukraińskiej.

Organizatorem "Dnia Kultury Ukraińskiej" był Dział Rekrutacji i Samorząd Studentów WSIiZ.

 

Zobacz zdjęcia z imprezy


6.06.2007

Katedra Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania rozpoczęła serię wykładów otwartych pod wspólnym tytułem "Bliżej prawa". Już starożytni wiedzieli, że "Nieznajomość prawa szkodzi". Można się o tym przekonać niemal codziennie. Podczas wykładów doświadczeni praktycy wyjaśnią w przystępny sposób, jak rozwiązać różne problemy prawne, na które możesz natknąć się w pracy, w domu, w urzędzie.

Temat pierwszego wykładu brzmi: "Twoje prawa w sklepie, czyli jak bronić się przed nieuczciwym sprzedawcą?". Został wygłoszony 6 czerwca. Poprowadził go dr Wacław Mendys, adwokat, adiunkt w Katedrze Prawa i Administracji WSIiZ.

 

Udział w wykładach jest bezpłatny.


22.06.2007

22 czerwca w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyło się szkolenie w ramach Programu Kultura 2007-2013. Poświęcone było ono pozyskiwaniu środków finansowych i przygotowaniu poprawnej aplikacji w ramach Programu Kultura (2007-2013).

Program Kultura (2007-2013) to główny program wspólnotowy skierowany bezpośrednio do przedstawicieli instytucji i organizacji kulturalnych w Europie. Ogólnym celem Programu jest wzmocnienie przestrzeni kulturowej wspólnej dla Europejczyków, opartej na wspólnym dziedzictwie kulturowym oraz rozwój współpracy pomiędzy twórcami, uczestnikami życia kulturalnego oraz instytucjami kulturalnymi krajów uczestniczących w programie.

Organizatorem szkolenia był Punkt Kontaktowy ds. Kultury we współpracy z Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej w Rzeszowie przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.


27.06.2007

Katedra Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zorganizowała kolejny wykład otwarty w ramach cyklu „Bliżej prawa”. Jego temat brzmiał: Jak skutecznie nawiązać i rozwiązać stosunek pracy? Wygłosił go dr Marian Liwo, adwokat, adiunkt w Katedrze Prawa i Administracji WSIiZ, pracował na stanowisku Okręgowego Inspektora Pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Rzeszowie.


27.07.2007

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie nabyła 70% udziałów w Spółce "Scientia" sp. z o.o., która jest założycielem Wyższej Szkoły Społeczno Gospodarczej w Tyczynie. W ten sposób Uczelnia przejęła faktyczną kontrolę nad WSSG w Tyczynie, co pozwoli na podjęcie energicznych działań mających na celu uzdrowienie sytuacji w WSSG, a następnie na połączenie obu Uczelni. Jest to niewątpliwie kolejny krok  korzystny dla WSIiZ, ale przede wszystkim zyskają na tym studenci WSSG, którzy kontynuować będą naukę na  jednej z wiodących uczelni niepublicznych w Polsce. Do połączenia obu uczelni dojdzie po uzyskaniu decyzji od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Do czasu przejęcia Uczelni wybrany zostanie nowy, tymczasowo pełniący obowiązki rektor. W Tyczynie zostanie utworzony wydział humanistyczno-społeczny WSIiZ.

 

 


30. 08. 2007
30 sierpnia 2007r. w Auli Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie odbyła się Graduacja 29-osobowej grupy studentów z Iranu, tym samym mury WSIiZ opuścił pierwszy rocznik studentów zagranicznych, którzy ukończyli studia z tytułem magistra.
W uroczystości udział wzięli studenci, ich rodziny, pracownicy Uczelni oraz zaproszeni goście. W imieniu Władz Uczelni dyplomy ukończenia studiów wręczyli dr Wergiliusz Gołąbek – Prorektor ds. Nauczania oraz Dziekan Centrum Studiów Międzynarodowych prof. dr hab. Marek Pałasiński. W imieniu Ambasadora Islamskiej Republiki Iranu w Polsce przemówienie wygłosił Pan Mohammad Fayazi Rouzbehani – Radca d/s politycznych.


 2.10.2007
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie została laureatem konkursu „Lider Informatyki” w kategorii Sektor Publiczny, za wzorcowe wykorzystanie rozwiązań informatycznych. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych i liczących się nagród w branży IT  przyznawana corocznie przez tygodnik Computerworld. Podczas uroczystej gali wręczono nagrody dla najlepiej zinformatyzowanych firm i instytucji. WSIiZ  jako jedyna uczelnia wyższa  w Polsce została nagrodzona m. in. za efektywne zastosowanie informatyki w codziennej pracy Uczelni, oraz za zastosowanie projektów w komunikacji oraz ulepszaniu zarządzania. Pokonując m.in. Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Zostaliśmy uznani za jedną z tych instytucji, które są przykładem, jak należy tworzyć dobry klimat dla rozwoju gospodarki, czego rezultatem jest lepsza jakość życia mieszkańców.
 


 4. 10. 2007
4 października 2007r. odbyła się XII Uroczysta Inauguracji Roku Akademickiego. Program uroczystości obejmował m.in.: wystąpienie JM Rektora Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania prof. WSIiZ, dr. hab. inż. Tadeusza Pomianka, immatrykulację studentów, wręczenie nagród oraz wykład inauguracyjny prof. nadzw. dr hab. Piotra Kłodkowskiego „Islam jako (mniej znany) składnik tożsamości Europejskiej czyli o niechrześcijańskich korzeniach Europy”.


 22 – 23. 11. 2007
W dniach 22, 23 listopada 2007 roku w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie odbyła się uroczystość rozdania dyplomów ukończenia studiów wyższych.
Po uroczystościach w Auli wszyscy robili sobie pamiątkowe zdjęcia w Klubie Studenckim Naszej Uczelni.


 7. 11. 2007
7 listopada odbył się Pierwszy Dzień Otwarty Kół Naukowych i Organizacji Studenckich  Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Przedstawiciele dwudziestu czterech Kół Naukowych i Organizacji Studenckich  prezentowali swoje osiągnięcia i plany oraz odpowiadali na pytania zainteresowanych. Wszyscy, którzy postanowili uczestniczyć w Dniu Otwartym mogli oddać swój głos na – według ich oceny – najlepiej przygotowane i prowadzone stoisko. W konkursie najwięcej głosów ex eaquo zdobyły: Koło Naukowe Instytutu Badań nad Cywilizacjami  oraz Samorząd Studencki.


 30. 11. 2007

30 listopada br., w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania odbył się „Cisco Student Day”. Studenci mogli zapoznać się ze strukturą firmy, specyfiką jej działania, a także jej procesem rekrutacyjnym i możliwościami podjęcia przez nich pracy w Cisco System Poland.
Podczas spotkania grupa osób z Cisco System Poland, odpowiedzialna za rekrutację nowych pracowników przybliżyła przyszłym absolwentom możliwości kariery w firmie Cisco System.

opublikowano: 11 marca 2008 15:29

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry