KIERUNKI STUDIÓW :: Autoryzowane szkolenia firmy MICROSOFT
Strona główna

Certyfikaty

Strona główna

Autoryzowane szkolenia firmy MICROSOFT


Autoryzowane szkolenia firmy

MICROSOFT

 

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie jest od kilku lat autoryzowanym akademickim ośrodkiem szkoleniowym firmy MICROSOFT w ramach programu „Microsoft IT Academy Program”. Uczestnictwo w tym programie umożliwia studentom oraz osobom z zewnątrz udział w autoryzowanych szkoleniach i kursach dotyczących wszystkich produktów firmy Microsoft, a co się z tym wiąże uzyskanie certyfikatów honorowanych na całym świecie (Microsoft Certified Professional – MCP), potwierdzających znajomość owych produktów i zagadnień związanych z szeroko pojętą informatyką. W roku akademickim 2005/2006 podpisaliśmy nową umowę szkoleniową w ramach programu IT Academy – wersja Pro Platinum. WSIiZ posiada wykwalifikowaną kadrę naukowo-dydaktyczną (certyfikowaną przez Microsoft) oraz odpowiednie zaplecze sprzętowo-programowe, co gwarantuje wysoki poziom merytoryczny i praktyczny szkoleń. W ramach umowy IT Academy możemy prowadzić również szkolenia komercyjne dla pracowników firm, z którymi mamy podpisaną umowę o współpracy.

 

 

Microsoft prowadzi szkolenia z czterech głównych zakresów, tj.:

 

  • systemów operacyjnych (Windows 2000, 2003, XP)
  • produktów Microsoft (Exchange 2000/2003, ISA 2000/2004, Share Point Server, itp.)
  • baz danych (SQL Server 2000)
  • programowania (C++ - Visual Studio, C#, NET, Visual Basic.

 

 

W ramach szkoleń uczestnicy otrzymują autoryzowane materiały firmy Microsoft (wersje papierowe lub elektroniczne) oraz wersje produktu, którego dotyczy szkolenie. Uczestnicy kursów otrzymują również dostęp do materiałów szkoleniowych na serwerach Microsoft, wraz z testowym środowiskiem laboratoryjnym, opartym o wirtualne maszyny (Virtual PC). Fakt odbycia szkolenia jest potwierdzony dyplomem. Jest on wystawiany przez Microsoft, a jedynie potwierdzany przez trenera WSIiZ.
W obrębie każdego z tych obszarów proponuje się szereg szkoleń, które stopniują poziom wiedzy i trudności oraz pozwalają osiągnąć wyższe stopnie certyfikacji.

 

 

 

SZKOLENIA

 


MCP (Microsoft Certified Professional)

 

Tytuł Microsoft Certified Professional jest dowodem posiadania podstawowej wiedzy w zakresie jednego z systemów operacyjnych, produktów serwerowych lub narzędzi programistycznych Microsoft. Do uzyskania tytułu MCP uprawnia zdanie tylko jednego z egzaminów.
Z myślą o tych MCP, którzy chcą pogłębiać swoje kompetencje w zakresie technologii Microsoft, powstały wyższe poziomy certyfikacji. Odwzorowują one specjalizacje kandydatów (w szczególności: systemy operacyjne, bazy danych, programowanie), będąc równocześnie odpowiedzią na wyzwania rynku pracy.

 


MCSA (Microsoft Certified Systems ADMINISTRATOR)

 

Wprowadzony dopiero w lutym 2002 r. certyfikat już stał się szlagierem certyfikacyjnym, wypełnia bowiem lukę pomiędzy stosunkowo łatwo osiągalnym tytułem MCP a stopniem MCSE – elitarnym, wymagającym wyjątkowych umiejętności, pracy i wiedzy. MCSA to zaawansowany administrator sieci opartej na platformie Windows 2000, Windows 2003, a także Windows XP. Aby uzyskać tytuł MCSA, należy zdać 4 egzaminy.

 


MCSE (Microsoft Certified System Engineer)

 

Certyfikacja MCSE, doskonale rozpoznawana i poszukiwana na rynku IT, jest najważniejszą certyfikacją. Specjalista z tym tytułem efektywnie planuje, projektuje i wdraża rozwiązania sieciowe, oparte na platformie Windows 2000/2003. Identyfikuje, analizuje i rozwiązuje problemy krytyczne z punktu widzenia działania środowiska informatycznego dużych przedsiębiorstw. Ułatwia funkcjonowanie firmy, dostarczając wsparcia technicznego przy integracji różnych platform i systemów, a także w obsłudze innych serwerów (Exchange Server, ISA Server, IIS, SQL Server, BizTalk itd.). Aby zostać MCSE, należy zdać 7 egzaminów, w tym:

  • cztery obowiązkowe, dotyczące znajomości platformy oraz zagadnień sieciowych,
  • jeden (z trzech do wyboru), wymagający szerokiego doświadczenia praktycznego w zakresie projektowania środowiska informatycznego (Active Directory, Networking Services albo Security),
  • dwa egzaminy profilujące, do wyboru.

 


MCDBA (Certified Database Administrator)

 

Tytuł MCDBA adresowany jest do doświadczonych projektantów baz danych. Egzaminy, które musi zdać kandydat, wymagają od niego profesjonalnej wiedzy w zakresie serwera bazodanowego SQL. MCDBA projektuje, analizuje, konfiguruje i optymalizuje bazy danych, zarządza ich bezpieczeństwem oraz administruje i wdraża SQL Server. MCDBA jest jedną z nowszych propozycji programów certyfikacji indywidualnej. Oferta tego tytułu wynika z rosnącego zapotrzebowania rynku pracy na kompetentnego specjalistę z zakresu ochrony informacji w firmie. Jest także efektem wzrastającej popularności S SQL Server, który przebojem zdobywa rynki światowe. Aby zdobyć tytuł, należy zdać 4 egzaminy (3 wymagane i 1 do wyboru spośród pięciu propozycji).

 

 

MCSD (Microsoft Certified Solution DEVELOPER)

 

Tytuł MCSD jest przeznaczony dla programistów, którzy profesjonalnie zajmują się tworzeniem i rozbudową aplikacji za pomocą narzędzi i technologii Microsoft w architekturze Windows 2000, przy użyciu narzędzi programistycznych, obecnych w pakiecie Visual Studio.
Certyfikacja ta jest niezwykle cenna i elitarna. W Polsce tym tytułem może się pochwalić jedynie około 60 osób (na świecie ponad 30 tys.). Programiści i konsultanci z tytułem MCSD na podstawie przeprowadzonych analiz tworzą szeroką gamę rozwiązań informatycznych, które optymalizują pracę przedsiębiorstw. Drogą do uzyskania tytułu MCSD jest zdanie 5 egzaminów, które określają wiedzę kandydatów w zakresie budowy i wdrażania aplikacji przy użyciu C++, MS Visual Studio, C#, NET, Visual Basic.

 

Szczegółowy program wszystkich kursów dostępny jest na stronach Microsoft: http://www.microsoft.com/poland/train_cert.

 

Szkolenie trwa zazwyczaj 5 dni (40 godz., po 8 godz. dziennie), ma formę ćwiczeń przeplatanych krótkimi wykładami wprowadzającymi do danego zagadnienia/problemu. Maksymalna liczebność grupy kursowej to 15 osób. Kursy te mogą się również odbywać na terenie Państwa firmy (szkolenie wyjazdowe). Środowisko laboratoryjne może być przygotowane w oparciu o wirtualne maszyny (brak potrzeby wykorzystywania dysków wymiennych).

 

 

KOSZTY

Wszyscy uczestnicy kursu otrzymują zniżkę (voucher 50%) na egzamin w centrum egzaminacyjnym PROMETRIC (nominalny koszt egzaminu: 80 USD, po zniżce: 40 USD).

 

 

 

Szczegółowe informacje

 

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów

mgr inż. Artur Skoczylas
pok. 144, tel. (017) 866 14 19
e-mail:
www.wsiz.rzeszow.pl/microsoft

opublikowano: 19 stycznia 2007 11:38

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry