KIERUNKI STUDIÓW :: Akademia CISCO
Strona główna

Certyfikaty

Strona główna

Akademia CISCO


Akademia CISCO

 

Firma CISCO SYSTEMS została utworzona w 1984 r. przez grupę informatyków Uniwersytetu Stanforda w Kaliforni, poszukujących prostej metody łączenia różnych systemów komputerowych. Obecnie Cisco jest międzynarodowym koncernem zatrudniającym ponad 34 000 pracowników w 75 państwach. W 1997 r. Cisco Systems uruchomiła Program Akademii Sieci Komputerowych Cisco (Cisco Networking Academy Program – CNAP), który w Polsce realizowany jest od 2000 r. we współpracy z ponadgimnazjalnymi szkołami średnimi oraz szkołami wyższymi.

Coraz silniejsza konkurencja na rynku pracy oraz duże bezrobocie sprawiają, że znalezienie dobrej i dobrze płatnej pracy staje się kłopotliwe i niekiedy bardzo trudne. Studenci często mają problem z nabyciem doświadczenia w pracy z nowoczesnym sprzętem, oprogramowaniem oraz posługiwaniem się nowymi technologiami. Wynika to najczęściej z braku infrastruktury dydaktyczno-technicznej uczelni wyższych. Aby rozwiązać ten problem, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie podpisała partnerskie umowy z najlepszymi firmami informatycznymi na świecie, m.in. CISCO SYSTEMS.

Uczestnictwo w szkoleniach Cisco to również wymierne korzyści dla pracodawców, które przekładają się m.in. na szybki rozwój firmy oraz obniżenie kosztów poprzez implementacje nowoczesnych technologii. Programy szkoleń zostały tak skonstruowane, aby w jak najlepszy sposób odpowiedzieć na potrzeby i wymagania nowoczesnej firmy.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie rozpoczęła działalność jako Akademia Regionalna Cisco 14 lipca 2000 r. Obecnie szkoli ok. 900 osób, co zalicza ją do grupy największych Akademii na świecie. Potwierdzeniem tego stanu rzeczy jest m.in. fakt, iż Lokalna Akademia Cisco WSIiZ w 2001 r. została uznana przez twórców programu CNAP za najlepszą w regionie EMEA (Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie) i otrzymała nagrodę „The Best Local Academy”, przyznaną Uczelni w Kopenhadze, na corocznej konferencji organizowanej przez Cisco.

Kolejnym etapem rozwoju Akademii Cisco działającej przy WSIiZ było włączenie do programu szkoleń nowych modułów szkoleniowych. Nasza Akademia, jako pierwsza i jako jedyna w Polsce, uzyskała stopień Cisco Academy Training Center (CATC), co jest potwierdzeniem jej wysokiego poziomu oraz profesjonalizmu, z jakim są przez nią realizowane programy nauczania Cisco.

 


Program Akademii Cisco

 

Nazwa kursu

Certyfikat

CCNA CCNA
CCNP CCNP

Moduły sponsorowane

IT Essentials I: PC Hardware and Software Comp TIA A+
IT Essentials II: Network Operating Systems Comp TIA Server+
Fundamentals of Unix Comp TIA Unix
Fundamentals of Java Programming

Sun Certified Programmer

for Java 2 Platform

Network Infrastructure Essentials  BICSI Registered Installer
Panduit Network Infrastructure Essentials PAI

Moduły zaawansowanych technologii

Fundamentals of Wireless LANs WLANFE
Fundamentals of network Security SECUR, CSPFA

 

 

 

SZKOLENIA

 


Cisco Certified Networking Associated

 

Szkolenie CCNA obejmuje podstawowe informacje na temat budowy i projektowania lokalnych sieci komputerowych LAN. Zapoznaje uczestników z pojęciami stosowanymi w sieciach komputerowych, omawia model OSI/ISO, podstawową i zaawansowaną konfigurację routera, adresację IP, właściwości protokołów TCP/IP, protokoły routingu, konfigurację przełączników, sieci wirtualne oraz podstawy związane z sieciami WAN. Szkolenie to składa się z czterech modułów.

 


Cisco Certified Networking Professional

 

Szkolenie CCNP jest nie tylko rozwinięciem tematyki CCNA, lecz także stanowi zupełnie nowe spojrzenie na środowisko sieci komputerowych. Pozwala na gruntowną analizę praktyczną i teoretyczną rozwiązań znajdujących zastosowanie w rozbudowanych sieciach informatycznych oraz na sposób wdrażania i zarządzania tymi rozwiązaniami. Program szkolenia został ułożony w taki sposób, aby dostarczyć maksymalną ilość wiedzy praktycznej, niezbędnej osobom profesjonalnie zajmującym się tematyką sieci komputerowych. Innowacyjny program nauczania koncentruje się na zajęciach praktycznych oraz rozwiązaniu wszelkiego rodzaju problemów, jakie pojawiają się podczas zarządzania sieciami komputerowymi, obejmującymi swoim zasięgiem znaczny obszar geograficzny. Szkolenie to składa się z czterech modułów.

 


Fundamentals of UNIX

 

Szkolenie przeznaczone jest dla nowych użytkowników systemów typu UNIX. W trakcie jego trwania użytkownicy będą mogli zapoznać się z możliwościami administracji systemów UNIX, wykorzystując zarówno linię poleceń, jak i środowisko graficzne.

 

 

Fundamentals of Java Programming

 

Język JAVA jest obecnie jednym z najbardziej rozwijanych języków programowania. Jego olbrzymią zaletę stanowi możliwość używania oraz uruchamiania raz napisanego programu na dowolnej platformie.

 


IT Essentials I, II: PC Hardware and Software

 

Szkolenie sponsorowane przez firmę Hewlett Packard pozwala na zdobycie gruntownej wiedzy na temat działania sprzętu komputerowego, systemów operacyjnych oraz elementów składowych komputera.

 


Fundamentals of Network Security

 

Szkolenie uczy, jak projektować i implementować rozwiązania bezpieczeństwa, aby zredukować ryzyko ataków i utraty danych. Nigdy nie było większej potrzeby na profesjonalnie przeszkolonych fachowców w zabezpieczaniu sieci, niż dziś.

 


Fundamentals of Wireless LAN

 

Szkolenie koncentruje się na tematyce sieci bezprzewodowych, zdobywających coraz większą popularność w wielu obszarach zastosować. W trakcie szkolenia uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie łączności bezprzewodowej, a także z procesem implementacji sieci bezprzewodowych, zaczynając od projektowania, a kończąc na wdrożeniu kompletnego systemu do transmisji bezprzewodowej.

 

 

Panduit Network Infrastructure Essentials

 

Podstawowym zadaniem tego szkolenia jest zapoznanie słuchaczy z właściwym zarządzaniem i realizacją okablowania sieci komputerowych. W czasie 70-godzinnego szkolenia praktycznego słuchacze zapoznają się z międzynarodowymi standardami realizacji okablowania, zarówno z wykorzystaniem kabli miedzianych, jak i optycznych. W trakcie szkolenia zostaną również przedstawione zagadnienia projektowania i testowania okablowania oraz dokumentacji realizacji projektu.

 

 

TERMIN I MIEJSCE SZKOLEŃ

 

Szkolenie odbywa się w siedzibie Centrum Szkoleniowego Akademii Cisco w Rzeszowie, przy ul. Sucharskiego 2.
Każdy z uczestników otrzyma dostęp do autoryzowanych materiałów szkoleniowych firmy Cisco Systems za pośrednictwem strony internetowej – http://cisco.netacad.net.

 

 


Szczegółowe informacje


Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów
pok. 133, tel. (017) 866 14 20
e-mail:
http://www.wsiz.rzeszow.pl/cisco

opublikowano: 19 stycznia 2007 12:17

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry