Strona główna

Uczelnia międzynarodowa

Strona główna


 W ramach umów podpisanych z uczelniami zagranicznymi, studenci WSIiZ mogą skorzystać z ofery "Jedno czesne - dwa dyplomy" kontynuując naukę na jednej z czterech uczelni partnerskich:

 


JEDNO CZESNE - DWA DYPLOMY UKOŃCZENIA STUDIÓW WYŻSZYCH - POLSKI I AMERYKAŃSKI

 

Studenci WSIiZ kończąc studia, mogą otrzymać dyplomy dwóch uczelni - WSIiZ oraz Indiana University-Purdue University Indianapolis (USA).

 

Według światowych rankingów IUPUI jest jednym z najlepszych amerykańskich uniwersytetów kształcących w zakresie grafiki komputerowej. Jego absolwenci znajdują zatrudnienie w największych międzynarodowych koncernach. Z ich usług korzysta także najsłynniejsza na świecie wytwórnia filmowa - Hollywood.

 

Studenci naszej Uczelni kształcą się w oparciu o amerykański program nauczania dostosowany do polskich minimów programowych. Część zajęć prowadzona jest przez kadrę amerykańską w języku angielskim. 

 

Dla najlepszych absolwentów, Indiana University-Purdue University Indianapolis przygotowała ofertę kontynuacji bezpłatnych studiów w USA i uzyskania tytułu magistra tamtejszej uczelni.


JEDNO CZESNE - DWA DYPLOMY UKOŃCZENIA STUDIÓW WYŻSZYCH - POLSKI I ANGIELSKI

 

 STUDIUJ ZA DARMO I ZARABIAJ W WIELKIEJ BRYTANII!!!

 

Na mocy porozumienia z Huddersfield Univeristy, Derby University, Salford University, University of Central Lancashire (UCLAN) oraz Coventry University studenci WSIiZ mogą realizować III rok studiów w Wielkiej Brytanii.

 

W celu umożliwienia studentom WSIiZ wyjazdu do Wielkiej Brytanii, rząd brytyjski udziela studentom pożyczki w wysokości £3000. Zgodnie z umową student zobowiązany będzie do spłaty pożyczki w ciągu 25 lat, wyłącznie w przypadku, gdy jego roczny dochód przekroczy kwotę £6000 (gdy student pracuje w Polsce) lub £15000 (jeśli student pracuje w Wielkiej Brytanii).

 

Dodatkowo niektóre brytyjskie uczelnie oferują jednorazowe stypendium w wysokości £1000.

Dyplom uczelni brytyjskiej – BA (Hons) studenci otrzymują po obronie pracy dyplomowej na angielskiej uczelni. Obrona pracy dyplomowej WSIiZ zostanie przeprowadzona po powrocie studentów do Polski. Studenci studiów licencjackich pokrywają koszty związane z przygotowaniem pracy licencjackiej.

 

Równocześnie strona angielska deklaruje pomoc w znalezieniu pracy na czas studiów w Wielkiej Brytanii. Studenci, którzy zrealizowali jeden rok studiów w jednej z brytyjskich uczelni, będą mogli skorzystać z oferty rocznych, płatnych praktyk zawodowych w firmach brytyjskich.


JEDNO CZESNE - DWA DYPLOMY UKOŃCZENIA STUDIÓW WYŻSZYCH -

POLSKI I NIEMIECKI

 

We wrześniu 2006 roku WSIiZ  podpisała kolejną umowę z zagraniczną uczelnią, w której nasi studenci mogą zdobywać drugi dyplom w ramach oferty „jedno czesne – dwa dyplomy”.  

 

Na podstawie podpisanej umowy - zawartej pomiędzy WSIiZ w Rzeszowie a International University of Applied Sciences Bad Honnef, Bonn, Niemcy (IUAS)  - studenci WSIiZ kierunku Ekonomia studiów stacjonarnych mają możliwość zdobycia drugiego dyplomu na kierunku Międzynarodowe Zarządzanie Gościnnością uczelni z Niemiec.

 

Studenci objęci programem „jedno czesne – dwa dyplomy” studiują trzy lata w WSIiZ i jeden rok w IUAS, Niemcy, a uiszczają opłatę za studia tylko w polskiej uczelni.  


JEDNO CZESNE - DWA DYPLOMY UKOŃCZENIA STUDIÓW -

POLSKI I DUŃSKI

 

Oferta dotyczy studentów studiów I stopnia kierunków Informatyka oraz Ekonomia. W ramach powyższego programu studenci Ekonomii studiują cztery semestry w WSIiZ i dwa semestry w Roskilde Business College, a studenci kierunku Informatyka studiują pięć semestrów w WSIiZ oraz dwa semestry w Danii. Uczestnicy programu uiszczają opłatę za studia tylko w polskiej uczelni. Po ukończeniu studiów studenci uzyskują dyplom WSIiZ oraz uczelni duńskiej.

 

Jednym z kryteriów udziału w programie jest ukończenie 2 lat studiów w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (zdobycie 120 punktów ECTS). Kandydaci muszą uzyskać średnią ocen z toku studiów nie niższą niż 4,0.
Studenci są zobowiązani przedłożyć jeden z następujących certyfikatów językowych:
• IELTS
• TOEFL
Alternatywnie kandydaci mogą zdać wewnętrzny egzamin językowy w WSIiZ lub test językowy przeprowadzony przez Roskilde Business College.

 

Uczestnicy programu, ktorzy skorzystaja z oferystudiów w Roskilde Business College uzyskując minimum 60 punktów ECTS trzymują dyplom duńskiej uczelni Academy Profession (AP) Degree.

opublikowano: 5 lutego 2008 14:56

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry