Strona główna

Uczelnia międzynarodowa

Strona główna


Staże, praktyki, praca za granicą

 

Zarób na swoje studia! Praktyka i praca w firmie zagranicznej jest najlepszym sposobem na zdobycie nowych umiejętności praktycznych, doświadczenia zawodowego, poznania specyfiki pracy w środowisku wielokulturowym, a także pozyskania środków finansowych. Studenci mogą zarobić nawet do 3 000 USD miesięcznie!

 

Zagraniczne praktyki zawodowe organizowane są głównie za pośrednictwem Działu Współpracy z Zagranicą, Centrum Języków Obcych oraz Biura Karier WSIiZ. Wszystkie te jednostki współpracują z licznymi instytucjami edukacyjnymi, firmami oraz strukturami Unii Europejskiej, które dysponują szeroką ofertą praktyk i pracy za granicą.

Studenci mogą wyjechać do Anglii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji, Belgii, Irlandii, Hiszpanii, Włoch. Praktyki trwają od 3 do 18 miesięcy. Miejscem pracy są firmy głównie z branż: hotelarstwo i turystyka, finanse, doradztwo, bankowość, informatyka. Nasi studenci mają więc możliwość odbywania praktyk w dużych i cieszących się renomą firmach. Beneficjanci wszystkich projektów zdobywają cenne doświadczenie zawodowe oraz mają zapoznają się z europejskim, międzykulturowym środowiskiem pracy.


PRAKTYKI W BROADMOOR HOTEL W COLORADO SPRINGS (USA) - roczne praktyki studenckie, mające na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych studentów, zdobycie doświadczenia i jednocześnie poznanie kultury i społeczeństwa amerykańskiego.

PRAKTYKI W RAMACH WSPÓŁPRACY Z VILLA MARIA COLLEGE BUFFALO (USA) - miesięczne praktyki połączone z programem kulturalnym.

PRAKTYKI W NIEMCZECH - 3-miesięczne praktyki studenckie organizowane w hotelach oraz w Akademii Turystyki we Freiburgu.

PRAKTYKI W TRUSKAWCU (UKRAINA) - realizowane w ramach współpracy z Państwowym Uniwersytetem im. Iwana Franki w Drohobyczu na Ukrainie - 3 tygodniowe praktyki studenckie w ośrodku rehabilitacyjno-wypoczynkowym w Truskawcu.

STAŻE W NIEMCZECH - w ramach programu Leonardo da Vinci.

 


 

W czerwcowym wydaniu miesięcznika "Perspektywy" ukazało się zestawienie 299 uczelni niepublicznych z całej Polski. W zestawieniu STUDENCI - OBCOKRAJOWCY - zajęliśmy 1. miejsce, jako jedyna uczelnia niepubliczna kształcąca więcej niż 100 obcokrajowców.

 

WSIiZ jako jedyna uczelnia w regionie znalazła się w elitarnej grupie uczelni o klasie międzynarodowej (ranking "Wprost")

 


 

opublikowano: 9 lutego 2007 12:42

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry