O UCZELNI :: Kronika: Studenci 2007
Strona główna

Kronika

Strona główna

Kronika: Studenci 2007


8.03.2007

8 marca Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozdawała pracę. W Hali na Podpromiu odbyły się wtedy VII Podkarpackie Targi Pracy - Rzeszowskie Dni Aktywności Studenckiej, zorganizowane przez naszą Uczelnię. Impreza miała na celu umożliwienie przeprowadzenia wstępnych rozmów kwalifikacyjnych i rozpoczęcie procesów rekrutacyjnych. Targi pozwalają Przedsiębiorstwom na bliższy kontakt z przyszłymi pracownikami, były doskonałą okazją do promocji Firmy wśród potencjalnych klientów oraz do spotkań pracodawców różnych sektorów gospodarki z całego Regionu i Polski.

 

Zobacz zdjęcia


14.04.2007

14 kwietnia w Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w Kielnarowej odbył się I Międzynarodowy Turniej Sportowy „Wielokulturowy WSIiZ”. W Turnieju, którego pomysłodawcą i organizatorem był Instytut Badań nad Cywilizacjami WSIiZ, wzięli udział studenci WSIiZ z Chin, Nigerii, Bangladeszu, Pakistanu, Indii, Iranu, Portugalii i Polski. Turniej rozgrywany był z podziałem na następujące dyscypliny: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, tenis stołowy i inne. Po zawodach odbyło się Etniczne Party w kręgu ogniskowym. Była to świetna okazja do wyciszenia sportowych emocji, zapoznania się z młodzieżą z całego świata i integracji. W planach są kolejne tego typu imprezy. Podejmowane są działania, by Międzynarodowy Turniej Sportowy "Wielokulturowy WSIiZ" stał się wydarzeniem ogólnopolskim.

 

Zobacz zdjęcia

 


10, 11.05.2007

W dniach 10-11.05.2007 r. odbyły się XIV Rzeszowskie Juwenalia, organizowane przez samorządy studenckie rzeszowskich uczelni. Święto żaków odbyło się na Stadionie Resovii. W programie imprezy były m.in. występy zespołów ludowych RESOVIA SALTANS, POŁONINY, KARPATY. Studenci oglądali też pokazy tańca irlandzkiego oraz kickboxingu. Na muzycznej scenie wystąpili także:
KYRAH, LE MOOR, DZIECI DEMOKRACJI, THE BREATHTAKERS, HARATACZAE, TENSION, THE JETSONS, 004, ADAPTERS, BROWN.

Najwięcej widzów zgromadzili przed sceną SIDNEY POLAK i DŻEM.

 

Zobacz zdjęcia z imprezy

 


24.05.2007

24 maja w Klubie Akademickim Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbył się "Dzień Kultury Ukraińskiej". W programie studenci przybliżyli historię, obyczaje, tradycję oraz religię swego kraju. W części artystycznej zaśpiewali i zatańczyli w strojach ludowych. Odbyła się również degustacja potraw z kuchni ukraińskiej.

Organizatorem "Dnia Kultury Ukraińskiej" był Dział Rekrutacji i Samorząd Studentów WSIiZ.

 

Zobacz zdjęcia z imprezy

 


 

24-27.05.2007 r.
Zespół Pieśni i Tańca Karpaty uczestniczyły w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym Mniejszości Narodowych w Pradze (Republika Czeska). Jako jedyny zespół folklorystyczny reprezentujący nie tylko nasz region ale również Polskę, Karpaty zdobyły wyróżnienie i zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny do Preszowa (Republika Słowacka) w 2008 r.


 6.2007

Michał Mazurkiewicz, student kierunku Turystyka i Rekreacja w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski Niepaństwowych Szkół Wyższych dwukrotnie stanął na podium. Zdobył złoty medal na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz srebrny medal na dystansie 100 m stylem zmiennym.

 


7-10.06.2007
Zespół Pieśni i Tańca Karpaty  uczestniczył w VII Konkursie o Grand Prix Polskiej Sesji CIOFF (tj. Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwal Sztuki Ludowej), podczas którego zdobył liczne nagrody i wyróżnienia:
I miejsce w Konkursie Prezentacji Tańców Narodowych za Kujawiaka z Oberkiem
II miejsce w Konkursie Prezentacji Tańców Lubelskich
III miejsce w Konkursie Premier za Suitę Tańców Górali Żywieckich
Udany występ zaowocował otrzymaniem kwalifikacji na prestiżowy IV Ogólnopolski Festiwal Tańców Lubelskich GODEL 2007.


 02-08.07.2007
W lipcu Zespół Pieśni i Tańca Karpaty gościł w Świnoujściu na VI Festiwalu Folkloru "Lato nad Świną 2007". Zespół zaprezentował się na bardzo wysokim poziomie artystycznym zdobywając GRAND PRIX za całokształt prezentacji festiwalowych oraz wyróżnienia za prezentację konkursową w tańcach narodowych za Kujawiaka z Oberkiem oraz wyróżnienie dla Kapeli zespołu. Decyzją organizatorów i jury Festiwalu - Kapela ZPiT Karpaty otrzymała również zaproszenie jako gość specjalny na VII Festiwal Folkloru i Sztuki Ludowej "Lato nad Świną 2008".


 28.07-05.08.2007
W ramach 44 Tygodnia Kultury Beskidzkiej "Beskidy 2007" w Żywcu – ZPiT Karpaty wziął udział w XVIII Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych w Żywcu, gdzie reprezentował Polskę jako jeden z trzech zespołów folklorystycznych. Karpaty stanęły w szranki taneczne z Zespołami z różnych stron świata, m.in. z Austrii, Egiptu, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Macedonii, Rosji, Chin i wielu innych.


 20.10.2007

20 października 2008 w Centrum Turystyki i Rekreacji  odbył się „I Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej”. Członkowie 8 grup w międzynarodowym składzie, porozumiewali się językiem zrozumiałym dla każdego studenta – językiem piłki nożnej i wspólnej rywalizacji. Olimpiada była jedną z wielu odbywających się w trzynastu krajach Europy, w ramach VIII Tygodnia Akcji „Football Against Racism In Europe”. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania wpisała się tymi igrzyskami w ogólnoeuropejską akcję mającą na celu walkę z ksenofobią i rasizmem.  
Organizatorem Olimpiady było Centrum Studiów Międzynarodowych WSIiZ wraz z Klubem Uczelnianym AZS.


 10. 2007
Aneta Walicka studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Zdrowia Publicznego naszej Uczelni, wygrała konkurs „Z książka w tle” organizowany przez serwis Kariera.com.pl. Zwycięski tekst „Jak się wyróżniać” został uznany za jeden z najlepszych spośród wszystkich nadesłanych.


 22.11.2007
22 listopada odbył się Koncert Charytatywno-Mikołajkowy "Studenci Dzieciom", w którym udział wzięły Studenckie Zespoły Folklorystyczne z Rzeszowa: Karpaty, Resovia Saltans oraz Połoniny. Rokrocznie w Koncercie uczestniczą dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, z domów dziecka, ze świetlic socjoterapeutycznych lub szkół specjalnych.


 7. 12. 2007
W dniu 7 grudnia 2007 roku w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzana w  Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów za wyniki w nauce, sporcie, gratulacji dla studentów zakwalifikowanych dosystemu  SBM (Systemu Bezpłatnych Miejsc) oraz Top Programmers.  Gościem specjalnym Uroczystości Wręczenia Stypendiów był doktor Aleksander Hall, który bardzo gorąco pogratulował wszystkim stypendystom i życzył, aby zapał do nauki nigdy ich nie opuszczał.  Rektor prof. Tadeusz Pomianek i Prorektor ds. Nauczania dr Wergiliusz Gołąbek wręczyli dyplomy wraz z nagrodą (książką "Francja i wielcy Francuzi" autorstwa doktora Aleksandra Halla) studentom, którzy uzyskali najwyższe średnie za wyniki w nauce,  osiągnięcia w sporcie, osobom zakwalifikowanym do studiów w ramach Systemu Bezpłatnych Miejsc z najwyższą liczbą punktow oraz studentom na specjalnej ścieżce nauczania Top Programmers.
Następnie zostały wręczone stypendia naukowe WSIiZ,  za wyniki w sporcie, gratulacje studentom zakwalifikowanym do Systemu Bezpłatnych Miejsc, a także do systemu Top Programmers.


 14. 12. 2007
14 grudnia 2007 odbył się „Dzień Kultury Nigeryjskiej”, zorganizowany przez Instytut Badań nad Cywilizacjami WSIiZ, członków Koła Naukowego IBnC WSIiZ wraz ze studentami pochodzącymi z Nigerii. Impreza była częścią cyklu „Spotkań z Orientem”, który ma przybliżyć naszym studentom zwyczaje i kultury innych krajów.
Impreza rozpoczęła się od odśpiewania przez studentów z Nigerii ich ojczystego hymnu, a następnie przybliżyli uczestnikom spotkania podstawowe pojęcia i symbole związane z ich krajem. Wytłumaczyli między innymi znaczenie barw flagi nigeryjskiej, słów hymnu, symbolikę godła krajowego, a także opowiedzieli wiele ciekawostek dotyczących kontynentu afrykańskiego. Wieczór zakończony został pokazem filmu „Osophia in London”;

opublikowano: 28 lutego 2008 11:38

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry