Strona główna

Rankingi edukacyjne

Strona główna

Rankingi edukacyjne 2008


 

WSIiZ w rankingach 2008

 


Ranking kierunków informatycznych Polskiej Akademii Nauk

 

Dnia 10 czerwca 2008 roku Polska Akademia Nauk opublikowała ranking najlepszych polskich uczelni kształcących na kierunku informatyka.

 

Oceniano poziom wykształcenia kadry, jej autorytet oraz udział w liczących się gremiach szczebla krajowego, wyposażenie pracowni, liczbę laureatów i stypendystów rozmaitych konkursów informatycznych, publikacji naukowych, a także liczbę studentów.

 

Na uwagę zasługuje fakt, iż WSIiZ znalazła się w rankingu PAN jako jedna z dwóch niepaństwowych szkół wyższych.

 

Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż WSIiZ został zestawiony z niemal samymi szkołami publicznymi, co tym bardziej dowodzi naszej pozycji, jako lidera na gruncie rozwiązań informatycznych - Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie znalazła się na pierwszym miejscu w Polsce południowo-wschodniej, wyprzedzając wszystkie uczelnie, zarówno państwowe, jak też niepaństwowe.

 

Czołówka rankingu

 

Kliknij aby powiększyć

 

 

 

Ranking Home & Market

 

Wg najnowszego rankingu Wyższych Szkół Biznesu Home & Market, WSIiZ jest najlepszą uczelnią niepaństwową w Polsce południowo-wschodniej i jedną z dwóch najlepszych w całej Polsce kształcących na poziomie magisterskim.

 

 

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania uplasowała się na 2 miejscu wśród Prywatnych Wyższych Szkół Biznesu posiadających uprawnienia do kształcenia na poziomie magisterskim.

Zobacz zeskanowy materiał prasowy

 

W rankingu ogólnym WSIiZ zajęła miejsce 4 - wyprzedziły ją tylko 4 uczelnie, mające uprawnienia do nadawania tytułu doktora oraz jedna nadająca tytuł magistra. Nasza uczelnia, w tej kategorii, została najwyżej z wszystkich uczelni oceniona za możliwości rozwoju studentów.

Zobacz zeskanowy materiał prasowy


W podrankingu Uczelnie z najlepszą kadrą - WSIiZ zajęła 2 miejsce. Nasza uczelnia jest tym samym najwyżej ocenianą w tej dziedzinie uczelnią na Podkarpaciu.

Zobacz zeskanowy materiał prasowy


W podrankingu: Uczelnie z najwyższym poziomem edukacji WSIiZ plasując się na 7 miejscu wśród uczelni z całej polski została uznana w tej kategorii za najlepszą uczelnię w Polsce południowo – wschodniej.

Zobacz zeskanowy materiał prasowy

 

 

Gratulacje Prezydenta Miasta Rzeszowa

 

 

 

 


 

WSIiZ w rankingach 2007

 

 

RANKING ‘POLITYKI’

 

Już po raz ósmy Tygodnik POLITYKA zaprezentował Ranking Wyższych Uczelni. Tegoroczny ranking „Polityka” przygotowała – po raz pierwszy – siłami własnych dziennikarzy, według zmodyfikowanej metodologii. Oznacza to, że nie zestawiono uczelni, lecz jedynie siedem najpopularniejszych kierunków studiów: ekonomia-zarządzanie, informatyka, pedagogika, politologia, prawo, socjologia oraz psychologia.

 

 

Zasadnicze zmiany w metodologii tego rankingu dotyczą zastosowanych kryteriów porównania: pozycji akademickiej, siły kadry, przyjaznego studiowania.

 

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie uplasowała się na 6 miejscu w kategorii INFORMATYKA oraz na 12 miejscu w kategorii EKONOMIA – ZARZĄDZANIE, w ogólnej liczbie 68 sklasyfikowanych szkół .

 

Pozycja uzyskana przez WSIiZ w rankingu opracowanym przez Tygodnik Polityka jest najwyższą lokatą jaką uzyskała uczelnia z Podkarpacia.

 

Zobacz zeskanowany materiał - kierunek INFORMATYKA

Zobacz zeskanowany materiał - kierunek EKONOMIA - ZARZĄDZANIE

 

 


 

Możemy być dumni - Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie najlepsza w kraju

Zdobyliśmy 1 miejsce wśród najlepszych polskich uczelni.

 

Tygodnik WPROST, jak co roku, opublikował „Ranking szkół wyższych”. W roku 2007 Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie objęła pozycję lidera plasując się na 1miejscu

 

 


Ranking obejmował następujące kryteria: ocenę zaplecza intelektualnego (typy kształcenia, jakość wykładów i kierunków, osiągnięcia naukowe kadry, jakość pracy naukowej) ocenę procesu kształcenia (jakość programów nauczania, zaplecze informatyczno-biblioteczne języki obce i programy w językach obcych) ocena szans kariery zawodowej (popyt na absolwenta na rynku pracy, ocena absolwentów przez pracodawcę, ścieżki kariery, koszt kształcenia, system stypendiów i nagród)


Przyznając I miejsce doceniono także zaawansowane technologicznie rozwiązania oraz nowoczesne metody komunikacji.


W tym samym rankingu pozycja uzyskana przez WSIiZ w kategorii Klasa Międzynarodowa 2007 zalicza nas do ścisłej czołówki uczelni liczących się w kraju i poza granicami.

Jest również najwyższą lokatą, jaką kiedykolwiek w rankingach uzyskała uczelnia z Podkarpacia.


W zestawieniu ogólnym wśród niepaństwowych szkół niebiznesowych z całej Polski. Rzeszowska Uczelnia otrzymała 91,5 pkt na 100 możliwych. Żadna uczelnia w kraju nie osiągnęła lepszego wyniku.

 

Zobacz zeskanowany materiał - raking niepaństwowych szkół niebiznesowych

Zobacz zeskanowany materiał - ranking uczelni o klasie międzynarodowej

 


 

Ranking Home & Market

 

W marcowym wydaniu miesięcznika Home & Market (marzec 2007) opublikowany został Ranking Prywatnych Wyższych Szkół Biznesu.

 

Według tego rankingu Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania
uplasowała się na 1 miejscu wśród
Prywatnych Wyższych Szkół Biznesu posiadających uprawnienia do kształcenia na poziomie magisterskim.


W rankingu ogólnym WSIiZ zajęła miejsce 6 - wyprzedziło ją tylko 5 uczelni mających uprawnienia do nadawania tytułu doktora. (87 pkt./110 pkt.)

W podrankingu: Uczelnie z najlepszymi możliwościami rozwoju studentów WSIiZ uzyskała maksymalna liczbę punktów i tym samym znalazła się na 1 miejscu w zestawieniu. (25 pkt./25 pkt.)


W podrankingu: Uczelnie z najlepszą kadrą WSIiZ uzyskała maksymalna liczbę punktów i znalazła się również na miejscu 1. (25 pkt./25 pkt.)

W podrankingu: Uczelnie z najwyższym poziomem edukacji WSIiZ zajęła miejsce 7. (37 pkt./60 pkt.)

 

 

 

Zobacz zeskanowany materiał prasowy:

str. 19, str. 20, str. 22, str. 23, str. 24, str. 26, str. 27, str. 28, str. 29

 


Ponieważ w stosunku do roku ubiegłego kryteria i kategorie, w których oceniana była uczelnia uległy zasadniczym zmianom nie podajemy porównania do roku 2006.

 


Magazyn Education World

 

Magazyn Education World opublikował zestawienie liderów edukacji czyli: regionalną Ligę Uczelnianą Szkół Niepublicznych.

 

 

W zestawieniu tym Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zajęła 1 miejsce w województwie podkarpackim.

Uczelnie oceniane były w oparciu o opinie Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Następnie analizowana była kadra naukowa, ocena młodzieży uczącej się w danej uczelni, a także szczególne osiągnięcia uczelni.

 

Zobacz zeskanowany materiał prasowy str 9

Zobacz zeskanowany materiał prasowy str 10

Zobacz zeskanowany materiał prasowy str 11

Zobacz zeskanowany materiał prasowy str 12

 


RZECZPOSPOLITA I PERSPEKTYWY

 

 

W „Rankingu niepublicznych uczelni magisterskich 2007” (Ranking Szkół Wyższych 2007) opublikowanym przez dziennik Rzeczpospolita oraz miesięcznik Perspektywy Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest najlepszą uczelnią niepaństwową w regionie, kształcącą na poziomie magisterskim mimo, iż zajęła 22 miejsce, obniżając swoją pozycję o 4 lokaty stosunku do roku ubiegłego.

 

WSIiZ maksymalną ocenę uzyskała w kategorii:

 • komputeryzacja zasobów bibliotecznych
 • Wysoką ilością punktów ocenione zostały:
  • baza dydaktyczna (93pkt./100pkt.)
  • prenumerata polskich czasopism (69pkt./100pkt.)

 


Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania wyprzedziła lidera w rankingu czyli Wyższą szkołę Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie w kategoriach:

 

 • nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach
 • woluminy
 • prenumerata polskich czasopism
 • dostępność miejsc do nauki własnej
 • możliwość rozwijania zainteresowań kulturalnych

 

Zobacz zeskanowany materiał prasowy.

 


 

Zobacz WSIiZ w rankingach 2006

Zobacz WSIiZ w rankingach 2005

Zobacz WSIiZ w rankingach 2004

Zobacz WSIiZ w rankingach 2003

 

 

opublikowano: 12 czerwca 2008 10:48

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry