O UCZELNI :: Sukcesy międzynarodowe
Strona główna

Co nas wyróżnia

Strona główna

Sukcesy międzynarodowe


 

 

 

 

 

24-27 maja 2007 Zespół Pieśni i Tańca Karpaty uczestniczyły w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym Mniejszości Narodowych w Pradze – Republika Czeska. Jako jedyny zespół folklorystyczny reprezentujący nie tylko nasz region ale również Polskę, Karpaty zdobyły wyróżnienie i zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny do Preszowa (Republika Słowacka) w 2008 r.

 

13 grudnia 2006 zespół HostNet reprezentujący naszą Uczelnię wygrał w kategorii Advanced Strategic Marketing międzynarodowy konkurs gier kierowniczych „Marketplace”, organizowany przez Innovative Learning Solution. Tuż za naszymi studentami uplasowały się zespoły z najlepszych uniwersytetów z USA, Francji i Niemiec.

 

 

30 listopada 2006 Centrum Egzaminacyjne London Chamber of Commerce and Industry International Qualifi cations przy WSIiZ zostało uznane przez Syndyk Egzaminacyjny Londyńskiej Izby Handlu i Przemysłu LCCI IQ za najlepszy ośrodek certyfikujący w Polsce w 2006 r. pod względem liczby przeprowadzonych egzaminów i wykorzystania całej gamy egzaminów LCCI IQ.


W listopadzie 2006 Pani Magdalena Ulman spośród wszystkich zdających w Polsce w II sesji (ponad 1200 uczestników) uzyskała drugą najwyższą ocenę z egzaminu English for Business Level Two (spośród 240 osób) i otrzymała srebrny medalion, przyznany przez London Chamber of Commerce and Industry International Qualifications. Pragnę przypomnieć, że nie są to pierwsze medaliony dla WSIiZ. W 2003 roku dwie studentki WSIiZ (Pani Elżbieta Tarnawska i Pani Joanna Poczynek) uzyskały odpowiednio złoty i srebrny medalion za najlepsze wyniki także w kategorii English for Business Level Two.

23 czerwca 2006 Firma Novell Polska przyznała Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania (WSIiZ)  w Rzeszowie tytuł Novell Academic Partner oraz podpisała z uczelnią umowę, na mocy której WSIiZ będzie kształcić w ramach programu edukacyjnego Novell Academic Training Partner (NATP).

 

10-13 maja 2006 w Łodzi odbyła się X jubileuszowa edycja konkursu "Przedsiębiorczość, Finanse i Zarządzanie". Organizatorem konkursu była Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości w ramach grantu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Fundatorem nagród była Fundacja Bankowa im. Leopolda Kronenberga. Najwyższe miejsce (miejsce II, I miejsca nie przyznano) zajął zespół studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie ex aequo z zespołem studentów Wyższej Szkoły Biznesu - National-Louis University w Nowym Sączu.

 

5 maja 2006 Zbigniew Staszkiewicz,  student kierunku Informatyka i Ekonometria Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, który obecnie kontynuuje studia na poziomie magisterskim w  Purdue University (USA), otrzymał prestiżowe wyróżnienie studentów wydziału grafiki komputerowej PU  - dla najlepszego asystenta w departamencie Grafiki Komputerowej PU. Według światowych rankingów PU jest najlepszym amerykańskim uniwersytetem kształcącym w zakresie grafiki komputerowej. Jego absolwenci znajdują zatrudnienie w największych międzynarodowych koncernach. Z ich usług korzysta także najsłynniejsza na świecie wytwórnia filmowa - Hollywood.

 

18.04.2005 Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania została Laureatem X edycji Medalu Europejskiego dla Usług, organizowanej przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club. Kryteriami dla Kapituły konkursu były: dynamika firmy oferującej usługę, zdobyte nagrody i certyfikaty

 

luty 2005 Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania otrzymała rekomendację Business Centre Club na okres 14 lutego 2005 - 13 lutego 2006 roku. Rekomendacja ta potwierdza członkostwo w tej organizacji przedsiębiorców i ma pomagać członkom BCC w prowadzeniu działalności gospodarczej i społecznej, a nadrzędnymi celami wstępującego do Klubu jest wzajemna pomoc i współpraca oraz uzyskanie poczucia bezpieczeństwa zawodowego-grupowego i indywidualnego.

 

 

opublikowano: 28 lutego 2008 11:40

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry