Aktualności :: Dzień Kutury Irańskiej
Strona główna

Aktualności

Strona główna

Dzień Kutury Irańskiej


9 maja 2007

9 maja 2007 roku w Klubie Studenckim Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, odbył się Dzień Kultury Irańskiej. Imprezę, którą poprowadził dr Piotr Kłodkowski przygotowali studenci z Iranu, przy pomocy Instytutu Badań nad Cywilizacjami oraz Koła Naukowego Instytutu. Spotkanie rozpoczęło się projekcją filmu dokumentalnego pt. "Persepolis Recreated". Następnie studenci na podstawie prezentacji multimedialnej przedstawili kulturę, geografię i zabytki swojego kraju. Co więcej studenci recytowali poezję perską w kilku językach.

 

 

W międzyczasie mogliśmy obejrzeć pokaz zdjęć irańskich krajobrazów, poczęstować się tradycyjnymi ciasteczkami (przygotowanymi potajemnie w nocy jako niespodzianka) i obejrzeć księgi irańskie. Na koniec spotkania przy muzyce irańskiej, degustowaliśmy potrawy kuchni regionalnej - Gheimeh oraz Shole-zard (deser) przygotowane przez naszego stałego "orientalnego kucharza" Ashsisha-studenta z Indii. W spotkaniu wzięło udział ponad 150 osób - Polacy, Nigeryjczycy, Pakistańczycy, Hindusi, Bengalczycy i Portugalczycy.

 

 

Późnym wieczorem, po wspólnych rozmowach i wymianie wrażeń ze spotkania, z Klubu Studenckiego studenci przenieśli się do Indexu na szaleństwa na parkiecie przy muzyce irańskiej gdzie zabawa trwała do białego rana..


Galeria zdjęć z imprezy

Opublikował: Szymon Taranda

opublikowano: 31 października 2008 08:21

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry