Aktualności :: DZIAŁAMY, TESTUJEMY, OCENIAMY
Strona główna

Aktualności

Strona główna

DZIAŁAMY, TESTUJEMY, OCENIAMY


31 maja 2007

 

 

Portal tonieproblem.pl jest projektem tworzonym przez studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Jego podstawowym założeniem jest stworzenie takiego miejsca w sieci, gdzie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mogli sobie wzajemnie pomagać w nauce. Zasady działania są bardzo proste. Zarejestrowany użytkownik (licealista) zadaje nurtujące go pytanie z wybranego przedmiotu szkolnego (np. z fizyki, chemii czy historii),natomiast inni użytkownicy odpowiadając uczą się sami. Jak bowiem udowodniono, jedną z najlepszych form nauki jest przekazywanie wiedzy innym i dyskusja na problematyczne tematy.

 

Aby trzymać wysoki poziom merytoryczny zamieszczanych treści, do współpracy zapraszamy nauczycieli wszystkich przedmiotów licealnych. To oni będą zatwierdzać pytania oraz odpowiedzi, równocześnie nagradzając udzielających pomocy, przyznając punkty za poprawne odpowiedzi (skala od 1 do 6). O pytaniach i odpowiedziach
do zatwierdzenia nauczyciele będą systematycznie informowani mailem
, a sposób ich edytowania i zatwierdzania będzie bardzo prosty.

 

Użytkownicy będą zbierać otrzymane punkty, a najaktywniejsi z nich w poszczególnych „okresach rozliczeniowych” (miesiąc, dwa lub semestr – w zależności od zainteresowania portalem wśród licealistów i sponsorów) otrzymają nagrody, które zostaną dostarczone przez różne firmy w zamian za reklamę na łamach portalu. Planowane są również nagrody dla szkół, z których uczniowie będą najaktywniejsi w niesieniu pomocy innym.

 

Na bazie otrzymywanych odpowiedzi będzie systematycznie tworzona baza wiedzy z zakresu wszystkich przedmiotów w liceum. W pewnym momencie nie będzie trzeba zadawać pytania, bo odpowiedź na nie już będzie zamieszczona w serwisie.

 

Serwis już funkcjonuje, jednak do końca wakacji będzie jeszcze testowany, aby w oparciu o opinie użytkowników można go było udoskonalać. Po wakacjach serwis ruszy już pełną parą…

 

 

 

opublikowano: 14 czerwca 2007 15:26

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry