Aktualności :: "POLICYJNE PATROLE" - na finiszu
Strona główna

Aktualności

Strona główna

"POLICYJNE PATROLE" - na finiszu


12 czerwca 2007

 

W poniedziałek 11 czerwca 2007 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyło się spotkanie kończące kolejną edycję programu „Patrole Policyjne”, realizowanego przy współpracy z rzeszowską Policją.

         

 

Projekt został przygotowany dla studentów z kierunku Administracja w ramach poszerzenia wiedzy zdobytej na przedmiotach prawniczych z zakresu prawa karnego. Zajęcia odbyły się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę z zakresu funkcjonowania policji, naboru kadry, przepisów bhp, ochrony informacji niejawnych. W kolejnym etapie uczestniczyli w szkoleniu psów policyjnych, jednostki antyterrorystycznej, wykorzystaniu sprzętu ciężkiego, oraz strzelaniu w Ośrodku Szkoleniowym Policji w Zaczerniu. Celem ostatniego etapu było zapoznanie studentów  z warunkami panującymi w areszcie i izbie dziecka oraz udział w patrolach z policjantami Komendy Miejskiej Policji.


Na zakończenie gośćmi naszej Uczelni byli  Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Dariusz Biel, oraz inspektor Janusz Kawalec Komendant Miejski Policji w Rzeszowie, którzy wręczyli uczestnikom  zaświadczenia o udziale w projekcie. W imieniu władz Uczelni w uroczystości udział wzięli Prorektor dr Wirgiliusz Gołąbek, oraz Kanclerz WSIiZ mgr inż. Stanisław Harpula

 

 

 

opublikowano: 28 czerwca 2007 12:12

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry