Strona główna

Aktualności

Strona główna

"WODNE MISTRZOSTWO" DLA WSIiZ


22 czerwca 2007

„WODNE MISTRZOSTWO” DLA WSIiZ

 

Michał Mazurkiewicz – student kierunku Turystyka i Rekreacja w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski Niepaństwowych Szkół Wyższych dwukrotnie stanął na podium:

 

  • złoty medal na dystansie 50m stylem klasycznym
  • srebrny medal na dystansie 100m stylem zmiennym  

 

Michał Mazurkiewicz od najmłodszych lat trenował pływanie. Sam dokładnie nie pamięta, kiedy ten sport stał się jego pasją. Gdy chodził do pierwszej klasy szkoły podstawowej rodzice zaprowadzili go na basen, żeby brał udział w jakichkolwiek zajęciach pozalekcyjnych. I tak pozostało, aż do ósmej klasy. Nie wiedział nawet kiedy pływactwo stało się jego sposobem na życie.

Po latach zrezygnował z profesjonalnego uprawiania sportu, ponieważ nie mógł połączyć treningów z innymi zajęciami. Pływanie było ciężką pracą. Przez sześć dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty, każdą wolną chwilę spędzał na basenie. Michał wspomina, że trudno było połączyć szkołę z zajęciami sportowymi, ale niczego nie żałuje. Chwile, gdy pływał rekompensowały mu wszystkie trudności i niedogodności.

W tej chwili pływanie jest dla niego jedynie przyjemną formą relaksu i sposobem spędzania wolnego czasu. Podkreśla, że tegoroczny sukces zawdzięcza ciężkiej pracy w młodości, jak również ciągłemu podtrzymywaniu kondycji i dobrej formy fizycznej.

Podczas zawodów nie było łatwo. Nie przypuszczał i nie zakładał zdobycia trofeów. Chciał jedynie poczuć dreszczyk emocji towarzyszący momentowi startu.

Czuł się mocny w stylu klasycznym, lecz nie na tyle, żeby myśleć o zdobyciu złotego medalu. Jego atutem był całkowity komfort psychiczny. Żadna presja, zdenerwowanie, wymóg zdobycia nagradzanego miejsca. Rozluźniony wskoczył do wody i poczuł, że może powalczyć o miejsce na podium. Tak też się stało – zdobył pierwsze miejsce na dystansie 50m. Zwycięstwo dodało mu motywacji i siły do kolejnego startu. Również i w tym przypadku nie myślał o wygranej. Wiedział jedynie, że da z siebie wszystko. Tym razem po walce na dłuższym dystansie, dopłynął do mety jako drugi.
Do tej pory jest oszołomiony wygraną. Przed mistrzostwami nawet nie przypuszczał, że może mu tak dobrze pójść. Jest szczęśliwy, ale jednocześnie skromnie mówi o medalach. W tym roku kończy studia i sam nie wie, czy przyszłość zwiąże z Rzeszowem. Wie jedno, że pływał będzie nadal bez względu na to, gdzie się znajdzie.
Na pytanie co mu dało pływanie, prócz sportowych emocji, odpowiedział, że zdobył ważne i interesujące przyjaźnie, zwiedził wiele ciekawych miejsc, a co najistotniejsze, nauczył się zdrowej rywalizacji i walki.

 

 

opublikowano: 22 czerwca 2007 11:51

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry