Strona główna

Aktualności

Strona główna

WSIiZ - finalistą konkursu SPMP Project Excellence Award Polska 2007


2 lipca 2007

 

W dniu 18 czerwca 2007 r. odbył się XXI Światowy Kongres International Project Management Association (IPMA). Podczas uroczystej gali w Zamku Królewskim w Niepołomicach koło Krakowa, ogłoszono wyniki konkursów na najlepiej zarządzany projekt w świecie (IPMA International Project Excellence Award 2007) oraz w Polsce (Project Exellence Award Polska 2007).

 


W gronie ścisłych finalistów konkursu na najlepiej zarządzany projekt w Polsce (Project Exellence Award Polska 2007) znalazł się projekt System Wspierania Gron Przedsiębiorczości, realizowany przez zespół pracowników WSIiZ, pod kierunkiem Elżbiety Wojnickiej.


Prezentując laureatów, przewodniczący jury Konkursu, Otto Zieglemeier, podkreślił że sam fakt znalezienia się w finale jest dowodem wysokiej jakości zarządzania projektem z punktu widzenia kryteriów doskonałości (Project Exellence).

 

Na XXI Kongresie Project Managment finalistami konkursu światowego zostało 6 firm. Wśród najlepszych projektów na świecie znalazł się także projekt realizowany przez Polimex - Mostostal S.A. Zwycięzcą konkursu został projekt dotyczący produkcji kwasu solnego przy wykorzystaniu własnej, nowatorskiej i zaawansowanej technologii. Wysokiej jakości produkt końcowy powstaje przy niewielkich nakładach i jest bardzo konkurencyjny na rynku. Projekt zgłosiła firma Jiangsu Sopo (Group) Co., Ltd. z Chin. Drugie miejsce ex equo zajęły trzy projekty: dwa chińskie i polski.


Zwycięzcą, organizowanego po raz pierwszy, konkursu PE Award Polska 2007 został projekt firmy E-point dotyczący dystrybucji produktów Amwaya, z wykorzystaniem niezależnych sprzedawców i internetowego systemu komunikacji z klientami.
Na drugim miejscu uplasował się projekt Mittal Steel Poland SA dotyczący wdrożenia systemu informatycznego SAP, wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania


WSIiZ jest jedyną uczelnią, której projekt znalazł się w ścisłym finale.


Nagrody zwycięzcom i finalistom konkursów wręczyli członkowie międzynarodowego jury, wśród których byli Otto Zieglemeier Wiceprezydent IPMA oraz Stanisław Sroka, Prezes Stowarzyszenia Project Management Polska

 

Światowy Kongres Project Managment to największa w świecie impreza skupiająca w jednym miejscu praktyków i teoretyków zarządzania projektami. Dziedziny, która od kilkunastu lat rozwija się bardzo dynamicznie.
Zarządzanie projektami lub zarządzania przez projekty jest nową filozofią spojrzenia na przedsiębiorstwo. Pozwala zerwać z klasyczną hierarchiczną strukturą firmy, na rzecz organizacji elastycznej, gdzie dla każdego nowego pomysłu powołuje się zespoły złożone z przedstawicieli wielu działów firmy, którzy wspólnie muszą rozwiązać stawiane przed nimi problemy.

XXI Światowy Kongres Project Managment, który odbył się w dniach 18-20 czerwca w Krakowie zgromadził ponad 800 uczestników z blisko 50 krajów świata. Jak co roku Kongres zorganizowany został przez IPMA, czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Zarządzania Projektami.

Główny nacisk tego kongresu, z tej racji, iż odbywa się on w Polsce, położony został na transformację ekonomiczną, projekty finansowane z funduszy Unii Europejskiej oraz na sektor administracji publicznej.
Trzy dni kongresu to cykl wykładów i warsztatów związany z tą tematyką.

 

Poza niezwykle interesującymi prelekcjami, jednym z głównych wydarzeń Kongresu jest corocznie wręczenie Światowych Nagród w zakresie doskonałości w Zarządzaniu Projektami „Project Excellence Award”.
Ten Kongres był wyjątkowy, ponieważ oprócz wręczenia światowych nagród Project Excellence Award po raz pierwszy zorganizowano polski konkurs  na Najlepszy Projekt Roku 2007 - Project Excellence Award Polska.
Głównym celem obu konkursów jest wyłonienie projektów, które stanowią doskonały przykład zarządzania projektami. Konkursy identyfikują zespoły projektowe, które odniosły sukcesy w sztuce zarządzania projektami i mogą stanowić jednocześnie przykład dla innych organizacji.
Udział w konkursie pozwala na poddanie się ocenie niezależnych asesorów. Jak twierdzą uczestnicy konkursu raport, jaki otrzymują na koniec jest dla nich źródłem wielu przemyśleń i stanowi dobrą podstawę do dalszego doskonalenia ich organizacji.


Finaliści i Zwycięzcy konkursu poza uznaniem i prestiżem otrzymują ponadto prawo do posługiwania się światowym lub krajowym logo konkursu w swoich materiałach promocyjnych i publikacjach.

 

 

 

opublikowano: 2 lipca 2007 11:28

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry