Strona główna

International Office

Strona główna

International Office


 

 English Version 

 

 

 

 

Centrum Studiów Międzynarodowych (International Office) powstało w styczniu 2007 roku w celu koncentracji wszelkich działań związanych z obsługą studentów obcokrajowców. International Office (IO) jest częścią struktury organizacyjnej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, podlega bezpośrednio Prorektorowi ds. Współpracy z Zagranicą prof. Andrzejowi Szelcowi.

 

International Office zajmuje się także wszystkimi sprawami związanymi ze studiowaniem obcokrajowców w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania oraz większością spraw związanych z samym pobytem studentów w naszym kraju, aby czuli się komfortowo. W ramach swojej działalności IO stara się pomóc studentom we wszelki możliwy sposób. Pomaga im w znalezieniu pracy dorywczej, rozwijaniem swoich pasji sportowych, zakwaterowaniem.

 

We współpracy z Centrum Badań nad Cywilizacjami organizuje liczne imprezy okolicznościowe i kulturalne, które dają możliwość poznania innych kultur i obyczajów. Współpracuje także bezpośrednio z Działem Współpracy z Zagranicą zajmującym się rekrutacją studentów zagranicznych oraz programem Sokrates Erasmus.

 
 

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczęła kształcenie studentów obcokrajowców na kierunkach anglojęzycznych na początku roku akademickiego 2004/2005.

Obecnie uczy się ok. 300 studentów z różnych krajów świata między innymi z: Nigerii, Indii, Pakistanu, Bangladeszu, Chin i Iranu.

Studenci mogą się kształcić na 2 kierunkach: Ekonomia oraz Informatyka i Ekonometria.

 

 

Godziny otwarcia International Office: poniedziałek - piątek, 12:00 - 15:00, pokój nr 50

 

opublikowano: 24 kwietnia 2008 08:17

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry