DLA STUDENTA ::
Strona główna

International Office

Strona główna


 

Pierwsza Graduacja Studentów Obcokrajowców

 

W dniu 30 sierpnia 2007 odbyła się uroczysta graduacja 28 – osobowej grupy studentów z Iranu. Studenci realizowali program studiów drugiego stopnia (dwuletnie studia uzupełniające magisterskie) na kierunkach Informatyka i Ekonometria oraz Ekonomia, które w całości były realizowane w języku angielskim. Dyplom uznania oraz Złotą Odznakę WSIiZ otrzymali: pani Baghabani Shahnaz oraz pan Hesar Mohammad.

W graduacji wzięli udział przedstawiciel Ambasady Islamskiej Republiki Iranu w Polsce Pan Mohammad Fayazi Rouzbehani – radca ds. politycznych, społeczność akademicka WSIiZ oraz rodziny studentów z Iranu.

 

 

 

 

Galeria Zdjęć

 


 

 

 Dni Kultury Afrykańskiej 21 - 07 - 2007

W pierwszy dzień kultury afrykańskiej, który odbył się w restauracji wegetariańskiej 21gram, studenci z Nigerii wraz z dr Josephem O. wykładowcą z URz zaprezentowali pokaz slajdów opowiadając o swojej kulturze zainteresowanych. Poza tym studenci zaprezentowali tradycyjne stroje Nigeryjskie oraz tańce na ul. 3 maja. Studenci grali na bębnach oraz innych instrumentach. Impreza trwała do 21:40

 

Galeria Zdjęć 

 

 

Dni Kultury Afrykańskiej 22 - 07 - 2007

W drugi dzień kultury afrykańskiej, który odbył się w restauracji wegetariańskiej 21gram, studenci z Nigerii poczęstowali zainteresowanych tradycyjnymi Nigeryjskimi ciastkami oraz potrawą z ryby. Poza tym studenci zaprezentowali nowoczesne tańce na ul. 3 maja. Następnie, w restauracji pokazali taniec popularny w krajach afrykańskich wraz z Nigeryjską muzyka. Zabawa trwała do 21:30.

 

 Galeria zdjęć

 


 


PIERWSZE OBRONY PRAC MAGISTERSKICH 12 – 07 – 2007 

W dniu 12.07.2007 odbyła się obrona pięciu prac magisterskich Studentów z Iranu. Promotorem tych prac był Profesor Helmut Wachowiak, wykładowca z Internationale Fachhochschule Bad Honnef, recenzentem prac była Pani Doktor Renata Grzywacz. a przewodniczył komisji Dziekan, Profesor Marek Pałasiński. Obrona przebiegła bez najmniejszych kłopotów. Studenci z uśmiechem na twarzach opuszczali salę egzaminacyjną, a po odczytaniu wyników przyszedł czas na gratulacje, radość i wspólne zdjęcia. Nasi absolwenci ciepło wyrażali się o Uczelni i ludziach, z którymi współpracowali przez cały okres studiów. Po powrocie do swojego kraju deklarują chęć utrzymywania dalszych, ścisłych kontaktów z naszą Uczelnią

 

 

 


 

KONCERT JEDNEGO SERCA JEDNEGO DUCHA 11 - 06 - 2007

Pomysłodawcą koncertu, który w Boże Ciało przyciąga corocznie dziesiątki tysięcy osób jest Jan Budziaszek, od 1965 r. perkusista zespołu Skaldowie z Krakowa. Grał on m.in. z Tomaszem Stańką, Januszem Muniakiem, Jarosławem Śmietaną, a także z Marylą Rodowicz.
Wspólnota Jednego Serca Jednego Ducha ma już w swoich przedstawicieli w Poznaniu, Krakowie, Nadarzynie pod Warszawą, Los Angeles, San Francisco czy w "amerykańskiej Częstochowie". W tym roku przyjechał także autokar z młodzieżą z Moskwy. Zaśpiewali również studenci pochodzenia Nigeryjskiego studiujący w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.

 

 

 


 

Coroczny Piknik Uczelniany Dla Pracowników

Coroczny piknik został zorganizowany w Centrum Turystyki i Rekreacji w Kielnarowej. Na pikniku wystąpił dobrze nam znany Zespół Pieśni i Tańca „Karpaty”, cheerleaderki, poza tym można było pojeździć konno, oraz bryczka a dla amatorów mocnych wrażeń skok na linie nad skarpą. Poza tym obsługa Taberny ugościła pracowników bardzo dobrym jedzeniem, a dzieci mogły poskakać na balonowym miasteczku.

 

 Galeria zdjęć


 

SPOTKANIE Z PREZYDENTEM MIASTA RZESZOWA 30 – 05 – 2007

Spotkanie z Prezydentem miasta Rzeszowa odbyło się w Ratuszu 30 maja 2007 roku i dotyczyło spraw związanych z ułatwieniem obcokrajowcom pobytu w Rzeszowie. Studenci zadawali pytania oraz starali się przedstawić swój punkt widzenia i pomysły ułatwienia życia studentom zagranicznym w Rzeszowie. Pod koniec spotkania studenci otrzymali podarunki od Prezydenta oraz zapewnienie, że ich sprawy nie zostaną pominięte.

 

 Galeria zdjęć


 

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA PODKARPACIA W KOLARSTWIE GÓRSKIM  05 - 2007

Zawody odbyły się w Kielnarowej, trasa wyścigu dla mężczyzn wynosiła 10km, natomiast dla kobiet 5km. W zawodach uczestniczyły uczelnie z Podkarpacia a z Rzeszowa m.in. WSIiZ, Uniwersytet oraz Politechnika. Pogoda bardzo dopisała i pomimo tego że jeden ze studentów z Nigerii zgubił się chwilowo na trasie, to wszystko odbyło się płynnie i wszyscy wrócili zadowoleni do domu. Patronatem wyścigu był Prezes KU AZS WSIiZ mgr Grzegorz Opaliński.

 

 Galeria zdjęć


 

BAL SPORTOWCA 05 - 2007

Coroczny bal sportowca odbył się w dość nietypowych okolicznościach. Tym razem już mało kameralnie, bo w Tabernie w Kielnarowej. Jednak frekwencja dopisała. Oprócz piłkarzy z Polski i Nigerii, były również siatkarki, siatkarze razem z trenerami, organizator mgr Grzegorz Opaliński – prezes KU AZS WSIiZ, zawodnicy tenisa stołowego, szachiści, sekcja judo. Impreza jak zawsze odbyła się w przyjacielskiej, ciepłej atmosferze.

 

 Galeria zdjęć


 

MULTIKULTUROWY TURNIEJ SPORTOWY 14 – 04 – 2007

 
Multikulturowy Turniej Sportowy odbył się 14 kwietnia 2007 w Centrum Turystyki i Rekreacji w Kielnarowej. W turnieju uczestniczyli studenci z Nigerii, Bangladeszu, Indii, Pakistanu, Iranu, Polski, Chin oraz Portugalii.

Turniej został zorganizowany przez Instytut Badań nad Cywilizacjami. Jak widać na załączonych zdjęciach wszyscy się wybornie bawili i bardzo wesoło spędzili czas.

 

Galeria zdjęć

 

 


opublikowano: 21 września 2007 14:42

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry