Strona główna

Aktualności

Strona główna

II EDYCJA BEZPŁATNYCH WARSZTATÓW GRAFICZNYCH


7 września 2007

Już po raz drugi organizujemy cykl warsztatów graficznych dla uczniów szkół średnich. Warsztaty są skierowane do wszystkich młodych ludzi, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z grafiką komputerową lub pogłębić już posiadaną wiedzę. Tak jak w poprzedniej edycji spotykać się będziemy dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i środy), przez dwa miesiące. Pierwsze spotkanie odbędzie się 24 września 2007 r., o godz. 17.30, w sali A238 w siedzibie uczelni, przy ul. Sucharskiego 2.

 


Warto zaznaczyć, że warsztaty graficzne są nieodpłatne.


Uczestnicy będą mieli możliwość praktycznego zastosowania wiedzy z dziedziny projektowania graficznego, liternictwa i typografii, perspektywy, rysunku 3D, teorii sztuki i kultury, komunikacji wizualnej czy form reklamowych. Wszystkie spotkania będą praktyczną nauką oprogramowania. Uczniowie nie tylko zapoznają się z profesjonalnym oprogramowaniem (pakiety Adobe CS 2 i PS 2, Corel, 3d Studio MAX, Painter), ale będą mieli również możliwość szlifowania własnych umiejętności pod okiem specjalistów. Nauczą się łączenia różnych technik i programów graficznych. Uczestnicy będą mieli również możliwość zaprezentowania swoich zainteresowań, wiedzy, doświadczeń i możliwości kreacyjnych.
Zajęcia praktyczne poprzedzą mini-wykłady, które poszerzą wiedzę uczestników o informacje z dziedziny szeroko rozumianej grafiki i animacji komputerowej, fotografii cyfrowej, zasad kompozycji czy zagadnień technicznych.

 

Wybrane zagadnienia mini-wykładów:

  • Podstawy obrazu - kolor, rytm, struktura i kompozycja obrazu, najczęściej popełniane błędy, kreowanie obrazu fakturą, proporcją i światłem. Materia koloru i światła w druku, Internecie, multimediach. Modele kolorów RGB, CMYK.
  • Charakterystyka głównych typów mediów - fotografia cyfrowa, tekst, grafika, dźwięk, film - komputerowa edycja obrazu (fotografii), wykorzystanie narzędzi dostępnych w programach komputerowych.
  • Przekaz - opracowywanie komunikatu medialnego (znaku firmowego, druku reklamowego) oraz elementy graficznej prezentacji z uwzględnieniem problematyki komunikacji medialnej. Zróżnicowanie formy przekazu: plakat, książka, film animowany, witryna internetowa, znak graficzny, litera, kampania reklamowa, czołówka telewizyjna, kalendarz, ilustracja, itp.
  • Typografia - czcionka, pismo, tekst informacyjny i promocyjny - analiza i selekcja treści przekazu.
  • Problematyka 3D - przekształcanie obrazu płaskiego w obraz trójwymiarowy, budowanie bryły jako formy podstawowej w modelowaniu przestrzeni. Przykłady scenografii animacji, efekty wykorzystywane w realizacji filmowej. Scenariusz i jego realizacja (film, animacja, udźwiękowienie, montaż).

Zapewniamy opiekę merytoryczną (również poza zajęciami) specjalistów z dziedziny grafiki komputerowej oraz  dostęp do profesjonalnie wyposażonego laboratorium.

 

 

Uczniowie będą realizowali projekt w wybranej przez siebie tematyce. Poznają specyfikę pracy zespołowej i indywidualnej. Na zakończenie powstaną prace w pełni autorskie, spontaniczne i oryginalne. Spotkania zakończą się wystawą prac w Klubie Akademickim WSIiZ.


Kontakt: 
Katarzyna Joachimowicz, tel. (0-17) 866 12 15

 

 

opublikowano: 19 września 2007 09:24

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry