Aktualności :: I Rzeszowski Konkurs Wiedzy o Gospodarce i Turystyce
Strona główna

Aktualności

Strona główna

I Rzeszowski Konkurs Wiedzy o Gospodarce i Turystyce


18 października 2007


W środę, 17 października br. w Wyższej Szkole Informatyki Zarządzania w Rzeszowie odbył się finał obwodowy Rzeszowskiego Konkursu Wiedzy o Gospodarce i Turystyce dla maturzystów z całego regionu. Tematyka olimpiady obejmowała zagadnienia ogólnogospodarcze, a także z zakresu turystyki, polityki regionalnej oraz administracji publicznej. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski oraz Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

 

 

     

 

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu wyboru, w którym młodzież musiała zmierzyć się z problematyką gospodarczą. Każda szkoła była reprezentowana przez zespoły liczące od trzech do siedmiu uczniów. Nagrodzonych zostało 10 Laureatów. Pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Homa z I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.
Rzeszowski Konkurs jest częścią Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Gospodarce i Turystyce, w ramach którego, laureat etapu wojewódzkiego oraz 30 osób z najlepszymi wynikami uzyskanymi w konkursie, zostało zakwalifikowanych do Finału Ogólnopolskiego w Warszawie, 18 kwietnia 2008 roku.
Konkurs ma przyczyniać się do wykreowania przyszłych kadr gospodarki, zaś młodzi ludzie po wejściu na rynek pracy będą mieli większe szanse na zatrudnienie.
Celem olimpiady jest również przybliżenie problematyki gospodarczej młodzieży z regionu rzeszowskiego (powiaty: Strzyżów, Dębica, Ropczyce, Kolbuszowa, Mielec, Leżajsk, Łańcut, Rzeszów).
Inicjatywa jest częścią projektu Partnerstwo dla Rozwoju Regionalnego.

 

 

opublikowano: 18 października 2007 10:27

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry