Strona główna

Aktualności

Strona główna

ANETA WIE JAK SIĘ WYRÓŻNIAĆ - Studentka WSIiZ laureatką ogólnopolskiego konkursu "Z książką w tle"


30 października 2007

Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Zdrowia Publicznego  naszej Uczelni, Aneta Walicka, wygrała konkurs „Z książka w tle” organizowany przez serwis Kariera.com.pl. Zwycięski tekst „Jak się wyróżniać” został uznany za jeden z najlepszych spośród wszystkich nadesłanych.

 

Aneta poruszyła tematykę praktyk studenckich i ich roli w kształtowaniu unikatowego wizerunku osoby poruszającej się po rynku pracy. Autorka podkreśliła w artykule, że wiedza teoretyczna, którą nabywają studenci podczas studiów nie wystarcza, aby potencjalni pracodawcy zaczęli pukać do ich drzwi. To właśnie doświadczenie, które mogą nabyć w trakcie praktyk studenckich, jest dla niech szansą na wyróżnienie się spośród kolegów, mających takie samo wykształcenie.

Nie ukrywa, że tekst pisała na podstawie swoich doświadczeń. Już od pierwszego roku studiów ściśle współpracuje z Zakładem PR naszej Uczelni, jest wiceprezesem Marketingowego Forum Naukowego WSIiZ. Uczestniczyła w praktykach w firmach: Zeto, NZOZ, Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości obecnie w Podkarpackim Instytucie Książki i Marketingu. Otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wyniki w nauce.

 „Wszystko w co angażuję się podczas studiów jest dla mnie inwestycją w przyszłość. I to właśnie udowadniałam w artykule „Jak się wyróżniać”. Nie ukrywam, że Uczelnia daje mi ogromne możliwości, ponieważ tutaj ciągle się coś dzieje! Jestem osobą dynamiczną i idealnie czuję się na równie dynamicznie działającej Uczelni. Nie tylko mogę tutaj zdobywać wiedzę, ale równocześnie cenne doświadczenie. Bywało, że biorąc udział przy organizacji różnych imprez wychodziłam z Uczelni późnym wieczorem, a zajęcia następnego dnia rozpoczynałam już o 8 rano. Ale przyznaję, ze wpadłam teraz w taki rytm pracy i nie mogłabym bez tego żyć. Jako członek Marketingowego Koła Naukowego miałam szansę uczestniczyć przy organizacji Kongresów PR, ogromnej liczby konferencji, seminariów. Brałam udział w spotkaniach i konferencjach w Warszawie. Zdobyta dzięki temu wiedza i umiejętności są dla mnie bezcenne” – mówi Studentka.

Aneta nie ukrywa, że jej marzeniem jest praca na WSIiZ.
Już teraz, nie aplikując na żadne stanowiska, otrzymuję oferty pracy z uczelnianego Biura Karier. Ale, zawsze marzyłam aby pracować na Uniwersytecie, prowadzić wykłady...WSIiZ znam i bardzo chciałabym tutaj pracować. Wiem, że nie sposób nudzić sie tutaj. A każdy dzień niesie nowe wyzwania. Narazie mam w perspektywie napisanie i obronę dwóch prac licencjackich...".

opublikowano: 31 października 2007 15:58

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry