Strona główna

Studenckie koła naukowe

Strona główna

KN Przedsiębiorczości


Opiekunowie:

mgr Joanna Poczynek Katedra Finansów i Bankowości

mgr Elżbieta Tarnawska Katedra Ekonomii

 

 

NAJBLIŻSZE SPOTKANIE: 4 marca (środa) godz. 18:30, sala RA21

 


Podejmij wyzwanie! Zostań globalnym menedżerem!

 

 

X – Jubileuszowa Polska Edycja Konkursu
Global Management Challenge


Nastał światowy kryzys? To nie tylko wymysł mediów?
Czas porzucić marzenia o zawrotnej karierze w świecie biznesu? Nie!

 

Już dziś spróbuj swoich sił w roli menedżera w międzynarodowej korporacji.
Zbierz 3-5 osobowy zespół i zgłoś się do X Polskiej Edycji Konkursu
Global Management Challenge!

Zapraszamy studentów II - V roku.

Szczegóły na www.gmcpoland.pl
Rejestracja zespołów studenckich potrwa do 31 marca.

 

Informacji nt konkursu udziela również uczelniany koordynator konkursu:
mgr Joanna Poczynek ()

 


W czwartek (29.01.) najbardziej aktywni studenci, realizujący się poprzez pracę w uczelnianych kołach naukowych, otrzymali nagrody i wyróżnienia.

 

Nagrody z rąk prof. J.Chłopeckiego odebrało 4 członków KN Przedsiebiorczości:

   • Aneta Walicka
   • Przemysław Czernicki
   • Paweł Bogaczewicz
   • Łukasz Korzeniowski

 

Laureatom seredcznie gratulujemy!!

 


 

 

 

Członkowie Koła w 2 etapie konkursu GMC!

 

 

Zespół w składzie: Paweł Bogaczewicz, Mihail Cebotari, Przemysław Czernicki, Łukasz Korzeniowski pewnie awansował do 2 etapu międzynarodowego konkursu Global Management Challenge Euromanager 2008. Studenci uzyskali 16-ty wynik wśród 371 drużyn biorących udział w 1 etapie i tym samym znaleźli się w gronie 128 zespołów, które rywalizować będą o udział w finale.

 

 

 

Sukces zespołu jest tym bardziej znaczący, że w konkursie, obok studentów, biorą udział menedżerowie wiodących firm działających na polskim rynku. Studenci naszej uczelni będą jedynym zespołem, który reprezentować będzie Podkarpacie w 2 etapie konkursu.

 

 


 

 

 

Członkowie Koła laureatami plebiscytu "Student Roku" !!

 

Plebiscyt ''Student Roku'' ma na uwadze promowanie i nagradzanie aktywnych studentów, którzy w różnych, społecznie cenionych formach aktywności wyróżniają się na tle innych.

 

W tegorocznej edycji konkursu wśród laureatów znalazło się

aż 3 członków KN Przedsiębiorczości:

Łukasz Korzeniowski - kategoria Pasjonat

Anna Dudzińska - kategoria Publicysta

Aneta Walicka - kategoria Student "Jest OK"

 

Laureatom serdecznie gratulujemy!

 

 


 

Mistrzostwa GMC 2008 rozpoczęte

 

Początek pierwszego etapu konkursu Global Management Challenge (26 maja) oznacza początek rywalizacji o udział w Finale Światowym w Lizbonie. Przystępuje do niej rekordowa liczba 371 zespołów, wśród nich - reprezentacje firmowe oraz studenckie.

 
Zadaniem uczestników GMC jest skuteczna rywalizacja o klientów, inwestorów i pracowników. Zespoły wcielają się w rolę wirtualnych zarządów i podejmują konkurencyjną walkę na międzynarodowym rynku. Ich skuteczność jest oceniana na podstawie cen akcji osiąganych na giełdzie przez zarządzane firmy.
 
Global Management Challenge jest polską edycją międzynarodowego przedsięwzięcia, w którym uczestniczy 28 państw. Rozgrywane co roku, równolegle, krajowe edycje mają na celu wyłonienie elity wirtualnego zarządzania. To największy na świecie konkurs przeznaczony zarówno dla menedżerów jak i studentów.
 
Polskie edycje odbywają się pod patronatem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Narodowego Banku Polskiego. Organizacja konkursu jest możliwa dzięki zaangażowanym sponsorom: Bankowi Millennium, Deloitte, MARS Polska, METRO Group oraz Telekomunikacji Polskiej. W krajowych edycjach od 2000 roku wzięło udział już ponad 10 000 osób.

Rywalizacja w tegorocznej odsłonie konkursu odbywa się między pracownikami m.in. takich firm jak: Bank BGŻ, BP Polska, Bank Gospodarstwa Krajowego, Dom Maklerski IDM, Euro Bank, Generali, Bank Zachodni WBK, Kulinaria, Media Markt, Makro Cash and Carry, Philips Lighting, RWE Stoen, ZPC Mieszko i wielu innych. Obok praktyków biznesu swoją szansę dostają też najzdolniejsi studenci z całej Polski, których sponsoruje m.in.: qpracy.pl, NBPortal.pl, Roto Frank, DHL, ING Bank Śląski, Dalkia, Strabag, Lyreco, KPMG, Faurecia, MultiBank i inne.
 
Drużyny są już po programie treningowym, który był wstępem do wirtualnej rywalizacji, znają zasady i mechanizmy symulacji. „W okresie treningowym postanowiliśmy skupić się na sprawdzeniu pomysłów obarczonych największym ryzykiem tak, aby w okresie rzeczywistej rywalizacji znać ich rezultaty. Naszym zdaniem konkurs zgodnie z zapowiedziami organizatorów stwarza dogodne warunki do poszerzania i pogłębiania swojej wiedzy w zakresie zarządzania dla wszystkich uczestników."
- zespół „Wonderteam”.
 
26 maja rozpoczął się pierwszy etap, w którym wszystkie zespoły zostały losowo podzielone na grupy (http://www.gmcpoland.pl/?page=354), w obrębie których toczy się rywalizacja. Druga runda odbędzie się w terminie wrzesień – październik, weźmie w niej udział już tylko 128 zespołów. Finały zaplanowano na drugą połowę listopada. Więcej informacji można przeczytać na www.gmcpoland.pl
 
GLOBAL MANAGEMENT CHALLENGE 2008
Patroni honorowi: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Narodowy Bank Polski
Sponsorzy: Bank Millennium, Deloitte, MARS Polska, METRO Group, Telekomunikacja Polska
Patroni medialni: Rzeczpospolita, Parkiet, Manager Magazin, Personel i Zarządzanie
Współpraca: Bankier.pl, Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, qpracy.pl

 


 

Pierwsza publikacja KN Przedsiębiorczości!!

 

W publikacji "I Ogólnopolska Konferencja Kół Naukowych. FACE TO FACE. Zarządzanie i Marketing" wydanej przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Rzeszowskiej znalazł się raport przygotowany przez członków KN Przedsiębioczości: Magdalenę Cyburt, Annę Dudzińską oraz Anetę Walicką. Raport jest podsumowaniem badań dotyczących przedsiębiorczości wśród studentek województwa podkarpackiego, które autorki przeprowadziły w 2007 roku.

 

Zachęcamy do zapoznania się z treścią raportu:

Przedsiębiorczość wśród studentek województwa podkarpackiego.


 

Sukces studentów Koła!!!

 

Zespół w składzie:

 • Beata Walawender
 • Paweł Wyzga
 • Artur Witas
 • Wojciech Potaczała

   

  w II etapie konkursu Ernst & Young Financial Challenger!

 
Konkurs EY Financial Challenger jest konkursem skierowanym do studentów, którzy są zainteresowani finansami przedsiębiorstw z uwzględnieniem doradztwa transakcyjnego oraz wycen. Przygotowany przez pracowników Działu Doradztwa Transakcyjnego Ernst & Young cykl studiów przypadku pozwala uczestnikom zmierzyć się z zadaniami stawianymi profesjonalistom, a tym samym zdobyć cenne doświadczenie. Studenci uczestniczą w transakcjach, doradzają klientom, poszukują optymalnych rozwiązań rzeczywistych problemów. 3- lub 4-osobowe zespoły przeprowadzą symulowane transakcje sprzedaży/kupna spółki, wykonają jej wycenę i przygotują analizy finansowe. Uczestnicy będą odpowiedzialni za podejmowanie decyzji i przekonywanie klienta do swoich racji. Na czas konkursu staną się zespołem, który traktowany będzie jak każdy z profesjonalnych zespołów Doradztwa Transakcyjnego Ernst & Young.
Nasi studenci znaleźli się wśród 10 najlepszych zespołów w regionie (województwa: małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie) i w drugim etapie walczyli o wejście do finału krajowego.

 

 


 

Koło Naukowe Przedsiębiorczości powstało w 2007 roku, jednak kontynuuje ono działalność 2 kół:
KN Finanse, Przedsiębiorczość, Zarządzanie oraz KN Przedsiębiorczości i Innowacyjności
 
 
CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?
 
 • zagadnienia z zakresu: ekonomii, finansów przedsiębiorstw, zarządzania, marketingu, negocjacji
 • rozwiązywanie case study
 • udział w warsztatach, szkoleniach itp.
 • realizacja projektów własnych studentów
 • udział w konkursach ekonomicznych
 
NAJWIĘKSZE SUKCESY:
 • czerwiec 2005 – IX Konkurs Przedsiębiorczość, Finanse, Zarządzanie – III miejsce

   

 • maj 2006 - X Konkurs Przedsiębiorczość, Finanse, Zarządzanie – II miejsce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

opublikowano: 2 marca 2009 09:47

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry