Strona główna

Aktualności

Strona główna

Reprezentacja siatkarzy Królestwa Omanu w Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w Kilenarowej


12 listopada 2007

 

    Do połowy listopada w Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w Kilenarowej gościła siatkarska reprezentacja Omanu. Nie jest to pierwsza drużyna, która trenuje w CTiR. Wcześniej na zgrupowaniu przebywała tutaj jedna z najlepszych tureckich drużyn siatkarskich.

 

 

    Obóz kondycyjny ma przygotować zawodników do mistrzostw w Azji, które odbędą się pod koniec listopada. Będą to równocześnie eliminacje do igrzysk olimpijskich. 

    Siatkarze podczas swojego pobytu rozegrali zwycięskie sparingi: z amatorską drużyną Foto – Hurtu (wynik 5:0), trzecioligową drużyną AKS–u Resovii Rzeszów (4:1) oraz przegrali z drugoligowym zespołem Błękitni Ropczyce (2:3) i Karpatami Krosno (również 2:3). Rozegrali również mecz towarzyski z AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego, w którym siatkarze z Omanu zwyciężyli 3:0.

 

 

    Dlaczego siatkarze – nawet z odległego Omanu czy Turcji, przyjeżdżają trenować właśnie do Kielnarowej? „Dowiedzieliśmy się, że w Polsce są najładniejsze dziewczyny” – żartuje trener zespołu. W Kielnarowej jest do dyspozycji  hala z trzema niezależnymi boiskami,   przyjazną dla zawodników  nawierzchnią nazywaną „wodną podłogą”. Według specjalistów ten rodzaj podłoża zmniejsza obciążenie nawet o 40 procent, co dla dziedzin sportu takich jak siatkówka czy koszykówka jest niezwykle istotne. Przebywający goście podkreślają również, że okolica – świeże powietrze, lasy nie są bez znaczenia. Po ciężkim dniu ćwiczeń, można tutaj odpocząć przy grillu czy pojeździć konno.
 

opublikowano: 14 listopada 2007 08:24

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry