Aktualności :: DZIEŃ KULTURY NIGERYJSKIEJ
Strona główna

Aktualności

Strona główna

DZIEŃ KULTURY NIGERYJSKIEJ


18 grudnia 2007

 

 

    14 grudnia br., odbył się „Dzień Kultury Nigeryjskiej”, zorganizowany przez Instytut Badań nad Cywilizacjami WSIiZ, członków Koła Naukowego IBnC WSIiZ wraz ze studentami pochodzącymi z Nigerii. Impreza była częścią cyklu „Spotkań z Orientem”, który ma przybliżyć naszym studentom zwyczaje i kultury innych krajów.

  

 

   Chętnych do zapoznania się z kulturą nigeryjską było tak wielu, że sala okazała się zbyt mała, aby pomieścić wszystkich przybyłych.

 

    Dzień Nigeryjski poprowadzili studenci naszej uczelni Sunday i Angela, pochodzący z Nigerii. Impreza rozpoczęła się od odśpiewania przez studentów z Nigerii ich ojczystego hymnu. Następnie Angela opowiedziała o podstawowych pojęciach i symbolach związanych z jej krajem. Wytłumaczyła między innymi znaczenie barw flagi nigeryjskiej, słów hymnu, symbolikę godła krajowego, a także opowiedziała wiele ciekawostek dotyczących kontynentu afrykańskiego. Wystąpienie studentki zostało zakończone spontanicznym tańcem nigeryjskim z udziałem kilku studentów z jej kraju. Taniec został wykonany z niezwykłą energią i zaangażowaniem, co spotkało się z gromkimi oklaskami ze strony widowni. Sunday z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, przybliżył publiczności najważniejsze postacie historyczne Nigerii. 

 

 

 

     Wieczór zakończony został pokazem filmu „Osophia in London”; podczas oglądania wszyscy przybyli goście oddali się degustacji tradycyjnego dania prezentowanego kraju, z ogromnym podziwem komentując dumę z jaką studenci opowiadali o Nigerii.

 

    „Dzień Kultury Nigeryjskiej” pokazał publiczności przede wszystkim cechy charakteru osób pochodzących z tego kraju. Spontaniczność, żywiołowość oraz niezwykły temperament towarzyszyły temu wydarzeniu, rozciągając nad salą niezwykłą magiczną atmosferę.     

 

 

opublikowano: 18 grudnia 2007 21:34

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry