Aktualności :: WSIiZ JESZCZE SKUTECZNIEJ WALCZY Z PLAGIATAMI - nowy system antyplagiatowy
Strona główna

Aktualności

Strona główna

WSIiZ JESZCZE SKUTECZNIEJ WALCZY Z PLAGIATAMI - nowy system antyplagiatowy


14 lutego 2008

 

 

Specjaliści Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie stworzyli nowatorski i najbardziej szczegółowy system antyplagiatowy w Polsce. Umożliwi to jeszcze skuteczniejsze weryfikowanie samodzielności studentów, piszących prace licencjackie i magisterskie.


Dzięki stworzonemu w WSIiZ systemowi osiągnięto podstawowy cel, którym jest wyeliminowanie w jak największym stopniu kopiowania fragmentów prac badawczych. Dzięki programowi można porównywać otrzymany tekst z bazą istniejących już prac dyplomowych, a także z zasobami Internetu. System jest w stanie szybko i niezwykle skutecznie porównywać pracę z kilkoma milionami stron Internetowych. Program szczegółowo sprawdza zawartość skopiowanych fragmentów, a także pozwala uzyskać raport ich procentowej zawartości w całej pracy.


Dzięki systemowi możliwe jest również tworzenie bogatej bazy danych prac dyplomowych Uczelni. Program można łatwo rozbudować, a dodatkowo dzięki zintegrowaniu go z „Uczelnią XP” i „Wirtualną Uczelnią” wyniki badania antyplagiatowego są widoczne w systemie dziekanatowym. Takie rozwiązania usprawniają pracę wszystkich działów Uczelni.


Nasza Uczelnia uznawana jest za lidera w efektywnym zastosowaniu informatyki w codziennej pracy Uczelni. We wrześniu 2007 roku WSIiZ w Rzeszowie, jako jedyna uczelnia w kraju zdobyła nagrodę Lider Informatyki przyznawaną corocznie przez czasopismo Computerworld.

opublikowano: 19 lutego 2008 12:15

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry