Strona główna

Aktualności

Strona główna

"Wigilia po polsku"


18 grudnia 2007

18 grudnia 2007 roku w "Sali Wielokulturowej",  odbyło się spotkanie "WIGILIA PO POLSKU", przygotowane przez Instytut Badań nad Cywilizacjami oraz studentów Koła Naukowego IBnC.Wieczór wigilijny został przygotowany z myślą o studentach naszej uczelni pochodzących z różnych krajów na świecie, którym przybliżyć chcieliśmy polską tradycję i zwyczaje wigilijne.

 

Przybyłych gości uroczyście powitał  prof. Piotr Kłodkowski. Następnie  studenci Koła Naukowego IBnC opowiedzieli o o historii Świąt Bożego Narodzenia,tradycji obchodzenia  świąt w Polsce, a także zwyczajach i ciekawostkach  towarzyszących świętom.Do wspólnego stołu zasiedliśmy w miedzynarodowym gronie- studenci z Nigerii, Polski, Iranu i Indii. Kolacja wigilijna złożona była z tradycyjnych potraw- barszczu czerownego z uszkami, pierogów z kapustą i na deser kaszy z suszonymi owocami. Podczas kolacji wysłuchaliśmy również koncertu kolęd w wykonaniu chóru WSIiZ.Każdy ze studentów na miłe zakończenie wieczoru  otrzymał drobny upominek.

 

Kolacja przy świecach, świąteczne dekoracje i piekny śpiew kolęd, stworzyły prawdziwie świąteczny klimat, który mamy nadzieję sprawił radość wszystkim przybyłym.

 

opublikowano: 27 maja 2008 11:06

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry