Aktualności :: Warsztaty Tańca Afrykańskiego
Strona główna

Aktualności

Strona główna

Warsztaty Tańca Afrykańskiego


28 stycznia 2008

Afrykańskie rytmy muzyki i tańca rozbrzmiały w Klubie Studenckim WSIiZ. Warsztaty tańca afrykańskiego - impreza, której partnerem byl Instytut Badań nad Cywilizacjami poprowadziła tancerka i pedagog - Wioletta Wojciechowska. Wioletta Wojciechowska do tej pory współpracowała między innymi z Ballet National du Mali oraz Ballet District de Bamako. Podczas rocznego pobytu w Afryce odbyła również staż w Conakry z Les Ballets Africans (narodowym balecie Gwinei).

 

Warsztaty tańca afrykańskiego prowadzi w Polsce i za granicą od wielu lat (miedzy innymi dla polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, dla Dojrzewalni Róż w ramach festiwalu Progressteron, dla National Geografic, dubai Summer Surprise w dubaju i dla Stowarzyszenia DEFI w Orleans we Francji0. współpracowała z zespołami takimi jak Heban, Djembe Jet, Ritmodelia, WADADA. Zajęcia warsztatowe odbyły się przy akompaniamencie zespołu Wadada. W języki swahili 'wadada' oznacza pokój i miłość. Zespół WA-DA-DA gra muzykę inspirowaną tradycyjnymi rytmamia Afryki ale też Kuby czy Brazylii.

 

 Przygotowane warsztaty tańca to sześć godzin intensywnych ćwiczeń-  nauki kroków tanecznych, rytmu i improwizacji w tańcu. Dwudniowe warsztaty rozpoczeły się rozgrzewką, by stopniowo przechodzoc od prostych kroków, aż do coraz bardziej skomplikowanych kombinacji. Uczestniczkami zajęć były studentki WSIiZ, jak również osoby spoza uczelni zainteresowane muzyką i tańcem. Co wiecej, dźwięki instrumentów przyciągnęły wielu studentów, którzy towarzyszyli nam podczas godzin prób, przyglądając się trwającym zajęciom.

Warsztaty stały się źródłem nowych i wyjątkowych doświadczeń zarówno dla uczestników jak i obserwtorów spotkania. Tancerki poznały kroki i rytmy odmienne od tradycyjnych tańców europejskich, zaś przyglądający się studenci mieli okzaję zakosztować nieco kultury, którą warto poznać, a na pewno należy cenić. Wszyscy, którzy odwiedzili Klub studencki podczas trwających warsztatów, z pewnością pozostali pod wrażeniem energii i magii dźwięków i tańców Afryki.

 

 

opublikowano: 27 maja 2008 11:11

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry