Strona główna

Aktualności

Strona główna

Purdue University - dyplomy wręczone!


13 czerwca 2008

Uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia

Purdue University's Computer Graphics Technology Associate Program

 

13 czerwca br. w Sali Senatu Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyło sie uroczyste wręczenie dyplomów studentom WSIiZ, którzy uczestniczyli w programie Jedno czesne dwa dyplomy, w ramach którego studenci mogą otrzymać równolegle dwa dyplomy (WSIiZ oraz Purdue School of Technology, Indianapolis, USA).

O godz. 10:00 Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą dr Andrzej Szelc rozpoczął uroczystość witając zgromadzonych. W krótkich słowach przedstawił idee programu oraz aspekty współpracy między Uczelniami, a następnie oddał głos Dyrektorowi Wydziału DCT dr. Markowi W. Mc K. Bannatyne.

Dr Bannatyne zaczął od żartu - mam dla Was dwie wiadomości - dobrą i złą. Dobra jest taka, że połowa z tego, czego Was nauczyliśmy jest niewątpliwie prawdziwa, zła - nie wiemy która to połowa... W dalszej części swojego wystąpienia podkreślił wagę solidnego wykształcenia oraz satysfakcji z roli odgrywanej w społeczeństwie. Na zakończenie życzył świeżo upieczonym absolwentom - zawsze róbcie wszystko najlepiej jak potraficie i uświadomcie sobie, że to za mało. Starajcie się być szczęśliwymi i miłymi dla innych.

 


Po tym wystąpieniu nastąpiła najważniejsza część uroczystości - wręczenie dyplomów. Po ich otrzymaniu z rąk dra Andrzeja Szelca i uścisku dłoni dra Markka Bannatyne'a głos zabrał jeden z absolwentów - Korzystając z okazji chciałbym w imieniu własnym oraz moich kolegów podziękować wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu. Dzięki kontaktowi z nauczycielami akademickimi z USA zyskaliśmy nową perspektywę i możliwości, co pozwoli nam dokonać dojrzalszych wyborów w przyszłości. Mam nadzieję, że program jedno czesne dwa dyplomy będzie realizowany w przyszłości.

Wystąpienie studenta zakończyło część oficjalną uroczystości, po której Pan Rektor Andrzej Szelc, wzniósłwszy toast, zaprosił na przygotowany poczęstunek.

Podsumowując starczy powiedzieć - GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

opublikowano: 13 czerwca 2008 15:14

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry