Aktualności :: Otwarcie Laboratorium Zaawansowanych Technologii Cisco Systems
Strona główna

Aktualności

Strona główna

Otwarcie Laboratorium Zaawansowanych Technologii Cisco Systems


16 czerwca 2005

14 czerwca 2005 r. w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania zainaugurowano działalność Laboratorium Zaawansowanych Technologii Cisco Systems. Ośrodek, który umożliwi prowadzenie specjalistycznych zajęć praktycznych dla studentów, będzie również dostępny dla przedstawicieli samorządu i administracji oraz firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, zainteresowanych pogłębianiem wiedzy z zakresu technologii sieciowych. Jest to jedna z ośmiu tego typu placówek ufundowanych przez firmę na uczelniach wyższych w całej Polsce. Projekt jest częścią programu eSociety prowadzonego od 2004 roku przez Cisco Systems.

Pracownia, ufundowana przez Cisco Systems, jest nagrodą dla naszej uczelni za najbardziej innowacyjny projekt w konkursie ''Advanced Technologies Laboratories''.

''Tworząc Laboratoria Zaawansowanych Technologii wypełniamy misję naszej firmy: ''Giving back to the Society''. Uważamy, że powinniśmy dzielić się naszymi osiągnięciami ze społeczeństwem, w imię osiągania wspólnego dobra. Jednocześnie chcemy, żeby sektor Edukacji kształcił specjalistów sieciowych na możliwie najwyższym poziomie, w czym - mamy nadzieję - pomoże nasz sprzęt'' - powiedział Dariusz Chwiejczak, Dyrektor Generalny Cisco Systems.

Kryterium oceny zgłaszanych do konkursu projektów był innowacyjny charakter dotarcia z wiedzą o nowych technologiach do innych grup społeczeństwa. Placówka umożliwi, więc kadrze akademickiej prowadzenie urozmaiconych i atrakcyjnych zajęć praktycznych z zakresu zaawansowanych technologii sieciowych dla studentów. Jednocześnie laboratorium będzie otwarte dla przedstawicieli samorządu, administracji oraz małych i średnich przedsiębiorstw, którzy zechcą zdobywać i poszerzać swoją wiedzę z zakresu wykorzystania nowoczesnych technologii w biznesie.

Pracownia o wartości ponad 80 tysięcy dolarów, zawiera między innymi rozwiązania technologiczne do obsługi telefonicznych centrów klienckich (''contact center''), sieci bezprzewodowych, telefonii IP oraz sprzęt do budowy bezpiecznych sieci IP.

Pozostałe Laboratoria otwierane są na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, Politechnice Warszawskiej, Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie, Politechnice Wrocławskiej, Poznańskim Centrum Superkomputerowo - Sieciowym, Akademii Techniczno - Humanistycznej w Bielsku Białej oraz Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

opublikowano: 4 sierpnia 2005 14:48

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry