Strona główna

Aktualności

Strona główna

Maturzyści LO WSIiZ - wszyscy zdali


1 lipca 2008

W Liceum Ogólnokształcącym WSIiZ w Rzeszowie wszyscy zdali maturę

 

 

 

 

W Liceum Ogólnokształcącym WSIiZ w Rzeszowie wszyscy zdali maturę. Na ten sukces złożyły się takie czynniki jak: małe klasy, zwiększona liczba godzin przeznaczonych na przygotowanie do matury i zaangażowanie nauczycieli. Świadczą o tym tegoroczne wyniki
w części pisemnej, np. na poziomie rozszerzonym z języka angielskiego 83%, z matematyki - 77%, historii – 70%, wiedzy o społeczeństwie – 67%, języka polskiego - 68%, a na poziomie podstawowym - 70%.

W Liceum Ogólnokształcącym WSIiZ wszyscy uczniowie wybrali co najmniej  dwa przedmioty na poziomie rozszerzonym. Najlepiej zdali Marcin Sanetra i Katarzyna Szaluś, ich średnia z matury wynosi 93%. Marcin Wcisło zdawał 4 przedmioty na poziomie rozszerzonym i uzyskał średnią 88%. Świetnie zdana matura i znajomość języka angielskiego stwarza młodym ludziom ogromne możliwości, w zasadzie świat staje dla nich otworem. Stąd też nasi absolwenci wybrali różne uczelnie: Karolina idzie na psychologię w Glasgow, Kaśka pedagogikę w Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork), Marcin wybrał SGH, a Piotrek i Aśka kontynuują studia na drugim roku na WSIiZ-zie, ponieważ studia na tej uczelni rozpoczęli już w klasie maturalnej.

Nowa matura wymaga ogromnej pracy ucznia i nauczyciela, nie wystarczy po prostu wykuć, lub zrobić kilka testów, trzeba nauczyć się samodzielnego rozwiązywania problemów, a w przypadku języka polskiego takich praktycznych umiejętności jak analizy utworów literackich, bezbłędnego pisania i komponowania wypowiedzi. Opinię tę potwierdza tegoroczna matura z tego przedmiotu, ponieważ na poziomie rozszerzonym nie było ani jednej lektury z programu nauczania.

Nasi uczniowie sprostali wszystkim wymaganiom, i odnieśli wspaniały sukces. Dowiedli, że zostali bardzo dobrze przygotowani do egzaminu.

 

 

 

opublikowano: 1 lipca 2008 09:33

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry