Strona główna

Aktualności

Strona główna

Zawód - informatyk medyczny?!


21 lipca 2008

Zawód - informatyk medyczny?!

Czy coś takiego w ogóle istnieje? Owszem… I większość z nas nie domyśla się nawet, że od informatyki medycznej zależy czasem nasze zdrowie, albo i życie.

 

Równie wielka odpowiedzialność spoczywa na ludziach, którzy się nią zajmują. To właśnie oni dbają m.in. o to, aby w medycznej aparaturze - przy łóżkach pacjentów - a także szpitalno-lekarskiej biurokracji, wszystko działało sprawnie. W polskim systemie opieki zdrowotnej, profesja ta - tak naprawdę - dopiero się kształtuje. Zapotrzebowanie na takich specjalistów wciąż więc rośnie.  

 

- Właśnie dlatego Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, na kierunku Informatyka i Ekonometria, stworzyła nową specjalność dla osób zainteresowanych zdobyciem zawodu informatyka medycznego - informuje rzecznik uczelni dr Maciej Ulita - Po zrealizowaniu programu, jej absolwenci będą przygotowani do podjęcia pracy w firmach farmaceutycznych oraz placówkach opieki zdrowotnej, wykorzystujących systemy informatyczne oraz skomputeryzowane urządzenia medyczne.

 

Bo informatyka medyczna, to bynajmniej nie tylko zwykła sieć komputerowa w szpitalach i przychodniach. To właściwie wszystko, od systemów wspomagania diagnostyki, przetwarzania i analizy sygnałów (np. EKG) i obrazów medycznych, oprogramowanie aparatury, aż po standardy wymiany nagromadzonych w bazach danych…

 

Szczegóły dotyczące naboru na nową specjalność uzyskać można w Dziale Rekrutacji WSIiZ.

 

opublikowano: 23 lipca 2008 13:45

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry