Strona główna

Aktualności

Strona główna

Zrozumieć i "zdobyć" Azję!


4 lipca 2008

Zrozumieć i "zdobyć" Azję!

 

„Studia azjatyckie” - to nowa propozycja WSIiZ dla wszystkich tych, którzy chcieliby zrozumieć przyczyny rosnącej w świecie dominacji krajów Dalekiego Wschodu.

 

A warto się o to pokusić, bo według prof. Piotra Kłodkowskiego, dyrektora Instytutu Badań nad Cywilizacjami WSIiZ: - Losy świata w XXI wieku będą decydowały się na kontynencie azjatyckim. Już dzisiaj Chiny stają się globalnym mocarstwem o wielkich ambicjach politycznych, zaś Indie przejmują coraz większą liczbę koncernów międzynarodowych w Europie i Ameryce, dyktując światowe trendy w biotechnologii i informatyce.

 

Decyzja władz Uczelni o powołaniu kolejnej specjalności, wydaje się więc jak najbardziej uzasadniona. To także kolejna znakomita okazja, aby w jeszcze bardziej praktyczny sposób wykorzystać wiedzę o realiach życia w tamtym regionie świata, którą dysponuje - pochodząca m.in. z: Indii, Nepalu, Chin, Pakistanu czy Iranu - spora grupa studentów i naukowców, uczących się i pracujących we WSIiZ.

 

Atrakcyjność nowej specjalności podnosi również perspektywa praktyk w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, a nawet w polskich placówkach dyplomatycznych w Azji. Taka gratka czekać jednak będzie tylko na najlepszych.
Pozostali studenci tej specjalności również będą mieli szansę bliskiego zetknięcia się z „przedmiotem” swych studiów. Będą mogli skorzystać z wyjazdów do krajów azjatyckich - i to w ramach programu nauki.
„Dzięki czemu nie tylko teoretycznie, ale również w praktyce poznają kulturę i obyczaje orientalnej części świata. Zgłębianie wiedzy w dziedzinie międzynarodowej dyplomacji umożliwią natomiast liczne spotkania z pracownikami korpusu dyplomatycznego Polski w Azji oraz krajów azjatyckich w Polsce.” – pisze na swojej stronie Instytut Badań nad Cywilizacjami WSIiZ.

 

W programie studiów m.in.:

 

• podstawy kulturowe wybranych obszarów Azji
• mapa konfliktów w Azji i na Bliskim Wschodzie
• Islam europejski
• religia a polityka w Azji
• międzynarodowe stosunki polityczne i gospodarcze: Unia Europejska – Azja
• polityka zagraniczna Polski wobec Azji
• specyfika rynków azjatyckich
• negocjacje w globalnym otoczeniu
• protokół dyplomatyczny – specyfika azjatycka

 

Specjalność jest realizowana od 1. semestru na studiach I stopnia.

 

Wszystkich zainteresowanych nową specjalnością zapraszamy na strony REKRUTACJI. Na wszelkie pytania czekamy pod adresem: lub telefonem 17/ 866 11 99.

opublikowano: 22 lipca 2008 10:32

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry