Strona główna

Aktualności

Strona główna

Z "Matrixem" na ty?


22 lipca 2008

Z "Matrixem" na ty?

 

Studenci rozpoczynający naukę w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, w roku akademickim 2008/2009, a których pociąga wirtualny świat, będą mogli zgłębiać jego tajniki na nowej specjalności: socjologii społeczności wirtualnych! Po jej ukończeniu otrzymają tytuł licencjata.

 

Każdy z nas ma już chyba nie jedno, a kilka żyć… Są tacy, którzy już odrzucili swoje prawdziwe ja i bardziej utożsamiają się ze swoimi wirtualnymi wcieleniami. Każdego dnia przybywa ich coraz więcej. Tak, jak pisanych i niepisanych praw, które tworzą sami dla siebie!

 

Najwyższa więc pora zacząć je nie tylko śledzić, ale badać i analizować, zanim nie powstanie „odrębny” świat, nad którym nikt nie będzie w stanie zapanować i w ogóle go zrozumieć… Zanim nie będzie za późno! - uznali socjologowie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Jest ona chyba jedyną uczelnią na Podkarpaciu i jedną z niewielu w Polsce, które dostrzegły wagę problemu. Na WSIiZ postanowiono zresztą zrobić krok dalej i w ramach kierunku socjologia, powołano nową specjalność: socjologia społeczności wirtualnych.

 

Niebagatelną rolę w podjęciu takiej decyzji, odegrała także świadomość praktycznych możliwości, jakie ukończenie owej specjalności stwarza dla studiujących ją osób.

 

- Umiejętność zrozumienia dynamiki zmian zachodzących w społeczeństwie wirtualnym, łatwość diagnozowania potrzeb współczesnego człowieka, ma bezpośrednie przełożenie na miejsca pracy w agencjach reklamowych i PR, serwisach internetowych, czy po prostu szeroko rozumianych mediach - mówi dr Maciej Ulita, rzecznik WSIiZ.

 

Wszystkie szczegóły dotyczące nowej specjalności można uzyskać w Dziale Rekrutacji WSIiZ.

opublikowano: 22 lipca 2008 10:30

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry