Strona główna

Aktualności

Strona główna

Zostań "specem" od bezpieczeństwa


22 lipca 2008

Zostań „specem” od bezpieczeństwa…

Najlepiej - jak mówią niektórzy - samemu zadbać o swoje bezpieczeństwo… Chyba jednak warto, żeby robili to za nas prawdziwi specjaliści… A takich chce szkolić Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

 

- Uczelnia uruchomiła właśnie na kierunku „Administracja” nową specjalność:  „administracja bezpieczeństwa publicznego”, studia I stopnia - informuje Maciej Ulita, rzecznik WSIiZ - Specjalność ta jest odrębną ścieżką kształcenia.

 

Z analiz lokalnego rynku pracy - prowadzonych przez WSIiZ - wynika, że w naszym regionie cały czas rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa publicznego. Tymczasem, jak zauważa rzecznik, do tej pory kierunki związane z tym zagadnieniem funkcjonowały z dala od Podkarpacia: w Bydgoszczy, Toruniu i Warszawie, co skutecznie zniechęcało do podjęcia takich studiów, chętnych z naszego regionu.

 

- Studenci nowej specjalności, już od I roku będą się zapoznawać z przepisami regulującymi działalność służb odpowiedzialnych za utrzymanie porządku publicznego - tłumaczy Maciej Ulita - Studenci posiądą nawet wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w komunikacji powszechnej i transporcie oraz ochrony osób i mienia. Dowiedzą się, jak funkcjonuje np. sztab zarządzania kryzysowego.


Studia na nowej specjalności, to dla osób, którym marzy się praca w „mundurówce”, znakomity punkt wyjścia do kariery w różnych służbach. Jest to także oferta dla tych wszystkich, którzy już w nich pracują, a czują, że „czegoś im jednak brakuje” w ich codziennej pracy.

Szczegółami dotyczącymi nowej oferty dysponuje Dział Rekrutacji WSIiZ. Można się z nim skontaktować osobiście lub telefonicznie (866 11 99), albo wchodząc na strony rekrutacji.
opublikowano: 23 lipca 2008 08:53

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry