Strona główna

Aktualności

Strona główna

Dni Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego


22 lipca 2008

Międzynarodowa Konferencja Naukowa - Dni Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego

Przed jakimi wyzwaniami w XXI w. stoją lekarze i naukowcy, zajmujący się na co dzień problematyką zdrowia publicznego? Na to i podobne pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy Dni Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego - Międzynarodowej Konferencji Naukowej, której współorganizatorem jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Głównym organizatorem imprezy jest Podkarpacki Oddział Polskiego Towarzystwa Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego. Konferencję zaplanowano na dni od 11-13 września.

Naukowe dyskusje odbywać się będą głównie w obiektach należących do WSIiZ. Do udziału w nich organizatorzy, z Grażyną Hejdą na czele - od niedawna Podkarpackim Konsultantem Wojewódzkim ds. Zdrowia Publicznego i współpracującą również z naszą uczelnią - zaprosili naukowców i specjalistów związanych nie tylko z medycyną: lekarzy, pielęgniarki, farmaceutów i epidemiologów… Zaproszono również m.in. pedagogów, psychologów i socjologów.

O randze imprezy może świadczyć już choćby to, że w skład Komitetu Naukowego konferencji zgodziło się wejść 26 znakomitych naukowców, w tym aż 16 profesorów - z prof. Leszkiem Wdowiakiem na czele.

Najlepsze, zaprezentowane w dyskusji - ale nie publikowane wcześniej - referaty, po ocenie przez Komitet Naukowy, zostaną zakwalifikowane do druku w jednym z czasopism:

  • Annales Sectio D - Medicina*,
  • Medycyna Ogólna,
  • Polish Journal Of Environmental Studies*,
  • Problemy Higieny i Epidemiologii,
  • Przegląd Medyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego,
  • Zdrowie Publiczne*.
Szczegóły dotyczące Konferencji można znaleźć: http://www.dnimedycyny.rzeszow.pl/
 
opublikowano: 24 lipca 2008 13:31

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry