Strona główna

Aktualności

Strona główna

Odkryj socjologię na nowo!


29 lipca 2008

Odkryj socjologię na nowo!

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, potrzebowała zaledwie kilku miesięcy, żeby przejętą w spadku po tyczyńskiej WSSG „socjologię”, znów postawić na nogi!

Bo socjologia, to - paradoksalnie - nowy kierunek w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, ale… z całkiem sporą tradycją. W tyczyńskiej WSSG była wiodącym i bodaj najpopularniejszym wśród studentów kierunkiem studiów. Do czasu… Ciągłe zawirowania wewnątrz WSSG, wywoływały spore zamieszanie - wśród kadry naukowej i studentów. Ucierpiała opinia tyczyńskiej uczelni, zaczęli się od niej odwracać także młodzi ludzie.

WSIiZ - na dobre - wchłonęła tyczyńską uczelnię kilka miesięcy temu i uchroniła ją prawdopodobnie od bolesnego upadku. Przy okazji było to pierwsze w Polsce „przejęcie” prywatnej uczelni przez inną prywatną szkolę wyższą!

Program naprawczy, wprowadzony przez władze WSIiZ, szybko przyniósł dobre efekty! Najcenniejszy kierunek kształcenia w WSSG - socjologia, znów odżyła. Ba, otworzyły się przed nią znakomite perspektywy rozwoju. Na kierunku ponownie chcą (!) uczyć tuzy polskiej, a nawet europejskiej socjologii. Przybyło samodzielnych pracowników naukowych, w tym profesorów… a przecież, w momencie przejęcia kierunku, tych ostatnich było jedynie dwóch!

Władze uczelni czekają też na decyzję o ponownym przyznaniu prawa do prowadzenia na kierunku socjologia studiów II-go stopnia. Spełniono już wszystkie wymagania.

I jeszcze jedno… co chyba najbardziej interesuje przyszłych studentów, którzy chcieliby zgłębić tajniki socjologii na WSIiZ - od tego roku akademickiego, studenci nie muszą się już obawiać żadnych przykrych niespodzianek, jakie miały miejsce na WSSG.

- Są jeszcze wolne miejsca na socjologii… - poinformował Portal Dział Rekrutacji WSIiZ - Trzeba się jednak śpieszyć, bo na składanie dokumentów zostało kandydatom już niewiele czasu! Termin rekrutacji mija 31 lipca!

Wejdź i sprawdź warunki przyjęcia na socjologię i jej nowe specjalności: socjologia i rekrutacja.


 

opublikowano: 30 lipca 2008 12:39

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry