Aktualności :: Krzyż komandorski dla profesora WSIiZ
Strona główna

Aktualności

Strona główna

Krzyż komandorski dla profesora WSIiZ


30 lipca 2008

Krzyż Komandorski dla profesora WSIiZ

 

Prof. dr hab. Bogdan Wilamowski, od wielu lat współpracujący z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Order nadał mu prezydent Lech Kaczyński, a sama uroczystość odbyła się 25 lipca w Kancelarii Prezydenta RP.

Profesor Bogdan Wilamowski, to - w zgodnej opinii ekspertów - najwybitniejszy obecnie polski specjalista w USA, zajmujący się problematyką najnowszych technologii. Oprócz wspaniałego osobistego dorobku naukowego, ma on również ogromne zasługi na polu międzynarodowej współpracy i wymiany myśli naukowej. W szczególności to ostatnie właśnie, zostało dostrzeżone przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Prof. Wilamowski pełni obecnie funkcję dyrektora Alabama Nano/Microelectronics Science and Technology Center w Auburn University. Jest również profesorem tego Uniwersytetu na Wydziale Electrical & Computer Engineering. Lista uczelni i instytucji na całym świecie, z którymi współpracował i nadal współpracuje profesor Wilamowski jest wręcz imponująca. A są na niej m.in. University of Wyoming, University of Idaho, Nishizawa Laboratorium w Tohoku University w Japonii…

W środowisku naukowym jest również znany ze swojej promocyjno-redaktorskiej żyłki. To dzięki niemu właśnie, przed wieloma polskimi naukowcami, zajmującymi się w szczególności - tak, jak on sam - najnowszymi technologiami, otwierają się drzwi znakomitych uczelni, a ich dorobek poznaje cały naukowy świat.

Nie będzie więc przesady w stwierdzeniu, że prof. Bogdan Wilamowski jest wielką osobowością naukową na skalę światową. Był założycielem i v-prezydentem IEEE Computational Intelligence Society (2000-2004), a następnie prezydentem IEEE Industrial Electronics Society. Cały czas piastuje również stanowisko przewodniczącego komitetów programowych i organizacyjnych konferencji organizowanych przez Institute of Electrical and Alectronic Engineers (IEEE).

opublikowano: 30 lipca 2008 12:34

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry