Strona główna

Aktualności

Strona główna

WSIiZ w „Atlasie”… świata


31 lipca 2008

WSIiZ w „Atlasie”… świata

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie została partnerem strategicznym indyjskiego koncernu Atlas System. Jego klientami są m.in. takie światowe giganty, jak: Porsche, Mercedes, Hyundai, Thomson a nawet The New York Times.

 

Atlas System jest koncernem o zasięgu globalnym. Jego centrala znajduje się obecnie w USA. Koncern zatrudnia na całym świecie ok. 15 tys. osób. Zajmuje się informatycznymi technologiami najnowszej generacji. Swoje biura posiada m.in. w Princeton i Londynie. Są to przy okazji także mocne ośrodki akademickie, dysponujące znakomitą kadrą naukową i armią zdolnych młodych studentów.

 

Rzeszów? Jak najbardziej!

 

Szefowie indyjskiego koncernu uznali, że w Polsce takich fachowców mogą poszukać właśnie w… Rzeszowie, w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.

A argumentów za tym mieli aż nadto: profil samej uczelni, jej wysokie - i to od lat - notowania w rankingach szkół wyższych w Polsce, sukcesy kadry naukowej, a także studentów, startujących w międzynarodowych konkursach informatycznych (a sukcesy odnoszą tu nawet uczniowie liceum należącego do WSIiZ, co również świadczy o poziomie informatycznego kształcenia). Niebagatelne znaczenie miał również fakt, że od kilku lat rzeszowska uczelnia kształci studentów właśnie z Indii i innych krajów tego regionu.

 

Zyskają wszyscy

 

Na mocy podpisanej w środę (30.07.2008) umowy, rzeszowska uczelnia będzie pełnić rolę partnera strategicznego koncernu Atlas System na całą Polskę. Współpraca będzie jednak miała nie tylko charakter biznesowo-handlowy. Profity z niej płynące mają być również udziałem uczących się na WSIiZ studentów. Będą mogli być stażystami koncernu i wchodzić w skład zespołów badawczych, pracujących nad problemami „pod konkretnego klienta”. Opracowane przez studentów - na uczelni - informatyczne projekty, będą mogły zostać również „kupione” i wykorzystane przez koncern w praktyce. Projekty takie wreszcie, będą też mogły być uznane na WSIiZ za pracę dyplomową. Indyjski koncern zobowiązał się także do zatrudniania najlepszych studentów rzeszowskiej uczelni.

opublikowano: 31 lipca 2008 15:07

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry