Aktualności :: "Studencki Bank Motywacyjny" WSIiZ
Strona główna

Aktualności

Strona główna

"Studencki Bank Motywacyjny" WSIiZ


4 sierpnia 2008

"Studencki Bank Motywacyjny" WSIiZ

Za dwa dni (07.08.) ogłoszenie wyników rekrutacji… W tym samym dniu, na wielu kandydatów, oprócz dobrych wieści o przyjęciu na studia, czekać będzie jeszcze jedna niespodzianka. Znajdą swoje nazwisko wśród tych, którzy będą się mogli ubiegać o „załapanie się” do … Systemu Bezpłatnych Miejsc.


To wyjątkowy system stypendialny, opracowany w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, dzięki któremu kilkuset studentów pierwszego roku studiów I-go stopnia, na dzień dobry pozbędzie się z głowy jednego problemu… Część z nich nie będzie musiała w ogóle opłacać czesnego, część zaś zapłaci tylko jego połowę.

W tym roku akademickim uczelnia przygotowała takich miejsc aż 750. Kwalifikacje do SBM odbywają się w dwóch turach. Tuż po rekrutacji - wówczas brane są pod uwagę wyniki z matury - oraz przed drugim semestrem, kiedy liczą się już osiągnięcia studentów w nauce. Im wyższa średnia ocen za pierwszy okres nauki i czym większe zaangażowanie w życie uczelni, tym bardziej rosną szanse na 100 proc. udział SBM w pokryciu czesnego.

Kandydaci z listy rankingowej do SBM, o dokładnym terminie testów kwalifikacyjnych zostaną powiadomieni indywidualnie. Tradycyjnie jednak odbywają się one w drugiej połowie sierpnia.

- Lepiej więc, aby nie planowali sobie w tym czasie wakacyjnego wypadu - powiedziała Portalowi Marta, która w ub. roku akademickim korzystała z Systemu Bezpłatnych Miejsc - Szkoda stracić taką szansę.

Nie warto się „ślizgać”…

Tym bardziej, że „załapanie się” do SBM pozwala studentowi na szybszą aklimatyzację do nowego akademickiego życia, skoncentrowanie się na nauce, a potem - w naturalny niejako sposób - „przejście” do rozbudowanego i bardzo motywacyjnego systemu stypendialnego. Niektórzy żartują nawet, że jest on niczym innym, jak tylko "Studenckim Bankiem Motywacyjnym" - a korzystanie z jego usług warto zacząć właśnie od SBM-u.

Najlepsi studenci - mający dobre wyniki w nauce, a do tego udzielający się w sporcie, kołach naukowych i życiu kulturalnym uczelni - są w stanie „wyciągnąć” z uczelnianego systemu stypendialnego… bardzo godziwe pieniądze!

- Podobno są tacy, którzy dostają w sumie nawet kilka tysięcy złotych! - wzdycha dwóch chłopaków, których spotkaliśmy chwilę po wyjściu z Działu Rekrutacji WSIiZ.

- Takie studenckie” legendy” wcale nie są dalekie od prawdy - mówią tajemniczo pracownicy uczelni i potwierdzają - System został tak skonstruowany, aby młody człowiek szybko się przekonał, że przez życie w ogóle nie warto się „ślizgać”. Oczywiście można, ale wtedy nie można też liczyć na żadne profity. Jeśli sam z siebie nic nie dajesz, to nie licz na to, że ktoś zwróci na ciebie uwagę tylko dlatego, że… po prostu jesteś!

A na studiach najlepiej dać się zauważyć już na pierwszym roku. Owszem, z czasem wobec kogoś takiego może oczekiwania otoczenia może i rosną, ale z drugiej strony… profitów - w tym tych finansowych - też przybywa. I rośnie szansa… że komuś zostanie tak na cale życie! Chyba więc warto…

opublikowano: 5 sierpnia 2008 11:53

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, fax: +48 17 866 12 22
Lista Telefonów Uczelni
Strona głównaDrukujDo góry